RÖPORTAJLAR

Gece Yolcuları

Gece Yolcuları

Gece Yolcuları, “Kalbi̇n Kadar Yakın” i̇si̇mli̇ albümleri̇ni̇n yeni̇ kli̇bi̇ni̇ “Dur Gi̇tme” i̇si̇mli̇ parçalarına çekti̇. Yeni̇ kli̇p, grubun haftalar süren konser maceralarından geri̇ye kalan görüntülerden derlendi̇. Power Turk eki̇bi̇, turne ve kli̇p hakkında konuşmak i̇çi̇n Gece Yolculari i̇le bi̇r aradaydı!
30.08.2009

BU ÇAPTAKİ İLK TURNENİZDİ BU SANIRIM ?

Edis İlhan : Evet, geçtiğimiz aylarda Gece Yolcuları yine yollardaydı. Pek çok şehirde konser verip bu şehirlerdeki dinleyicilerimiz ile buluşma imkanı bulduk. Özellikle Üniversite’lerdeki konserlerimiz gerçekten en coşkulularıydı. Gerçekten çok sayıda dinleyiciye ulaşma imkanı bulduk. 

Uğur Arslantürkoğlu : Sadece Üniversite’lerde değildi konserler, halka açık şenlikler de oldu, zaten konser vermeyi çok seviyoruz ama Üniversitler, halkla iç içe olduğu zaman daha keyifli geçiyor. Çok güzel anılarımız oldu, çok güzel konser anılarımız oldu, yol anılarımız oldu ve yerel medyadan bir çok insanla sohpet etme şansımız oldu. Bir süre ara vermiştik konserlere, bizim için gereçkten çok iyi oldu. 

BU KADAR UZUN SOLUKLU KONSERLER HAYATLARINIZA,  MUTLAKA UNUTULMAZ ANILAR KATMIŞTIR. VAR MI BÖYLE BİR ANINIZ BİZİMLE PAYLAŞABİLECEĞİNİZ ? 

Uğur Arslantürkoğlu : Olmaz mı, bazı anılarımız var tabi, sizinle paylaşalım... Mesela Trabzon için yola çıktığımızda, neresiydi orası ?

Edis İlhan : Uzungöl !

Uğur Arslantürkoğlu : Hah, Uzungöl’de, bir mola verdik tüm ekibimizle çay içmek ve doğayı seyretmek için. Tekrar yola çıktığımızda, dar bir yolda giderken Karadeniz’li bir teyzeye rastladık. Gideceği yere bırakabileceğimizi söyledik ve inanılmaz güzel bir olay yaşadık. Trabzon’da oğlu ve kızı varmış, onları ziyarete gidiyormuş. Biraz uzun bir yol, yaklaşık üç saatlik. Üç saat boyunca birlikte yolculuk ettik ve şöyle aşamalarımız oldu. İlk önce teyzemizin bize güvenmesini sağladık, onu sanatçı olduğumuza, konser vermeye gittiğimize ikna ettik, daha sonra yol boyunca birbirimize hediyeler verip vermeyeceğimizi tartıştık. Kendisini inandırdıktan sonra, çocuklarını inandırma kısmına geçildi. Telefonla arayıp yolda beraber gittiğimize onları inandırmaya çalıştık. 

Edis İlhan : Konser öncesinde teyzemizle - çok şıktı – ve çocukları ile buluştuk ve onlarla yemek yedik. Onlar da hoca imişler Üniversitede, çok ilginç bir anımız oldu böylece.

Uğur Arslantürkoğlu : Annelerine inanmamışlar uzun bir süre. O yüzden anneleri konser sırasında çok gururlanmıştı.  Bunun dışında da çok keyifli anlar yaşadık. 

PEKİ BU KLİP NASIL HAYAT BULDU, BİRAZ ONDAN BAHSEDELİM ? 

Edis İlhan : Turnemiz boyunca hemen hemen her dakikamızı kayıt ettik diyebilirim. Yolculuk esnası, otellerimiz, transferlerimiz... Bütün ne varsa hepsini kaydettik ve zannedersem otuz civarında kasete sahip olduk turne sonrasında ve daha sonra bunlardan bir klip yapmaya karar verdik. Bir montaj ile klibe, yani “Dur Gitme”nin klibine dönüştürdük bu macerayı. 

O KADAR KOLAY OLMASA GEREK BU KADAR UZUN GÖRÜNTÜYÜ BİR KLİBE DÖNÜŞTÜRMEK ?

Uğur Arslantürkoğlu : Tabi bazı zorluklar da yaşadık. Bunların birleştirilmesi esnasında, çünkü dediği gibi Edis’in herşeyi kaydettiğimiz için, heşeyin bu klipte kullanılması çok zordu, bu konuda bize yardımcı olan, sağolsun Böcek yapımdan Çağrı’ya çok teşekkür ediyoruz. Sahiden çok mesai harcadı bu klibi bir araya getirmek için.

SİZİN İLK KONSER PERFORMANSI KLİBİNİZ OLDU BU KLİP DEĞİL Mİ ?

Uğur Arslantürkoğlu : Bu klibin bir özelliği de o oldu. Gece Yolcuları ilk defa bir konser klibi yapmış oldu. Bu da bir ilk, bir anı. Hem dediğimiz gibi, official anlamda ilk konser klibimizin olması yanında, aynı zamanda bize bir anı olarak da kalmış oldu. 

Edis İlhan : Bunun dışında başka ne özellikleri var, Ankara performansımız herhalde ağırlıklı olmak üzere, pek çok üniversite konserinin görüntülerinden,  İzmir, Bursa, Trabzon ve Eskişehir performanslarından oluşuyor.

Uğur Arslantürkoğlu : Bu arada, konserlerden sonra da ilginç olaylar devam etti. Turne dönüşü maillerimizi açtığımızda, “Bana Yardım Edin !!!!!!!!” diye böyle sekiz dokuz ünlemli bir mail gördüm. Mailde kısa ve öz şöyle diyordu, “Ankara Üniversitesi konserinizde klip çekimi olacağını söylediniz fakat bunu çok geç söylediniz, ben sevgilimle oradaydım, annem babam beni kesecek, bu görüntüleri bana geri verin, çoluğum çocuğum var.” Böyle bir mail geldi, biz kendilerini bulduk ve görüntülerini konserden çıkardık, buradan kendilerine söylüyoruz, sizin ikinizin görüntüleri yok, kendilerinin portre fotoğraflarını elimize geçirip bıyık yaptık, (gülüşmeler...) yani bu tip şeyler de geldi başımıza... Buradan kendi keyiflerini klibimize yansıtan Gece Yolcuları dinleyicilerine çok teşekkür ediyoruz. 

Edis İlhan : Harika bir klip hazırlamamıza ortak oldukları için teşekkür ederiz tüm dinleyicilerimize. 

RÖPORTAJINIZ İÇİN BİZ DE SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

http://ptqcwmtm.rocketcdn.com/banners/m/o/moodpopicin-1502456021.jpg
http://ptqcwmtm.rocketcdn.com/banners/p/o/pop10-1502456117.jpg