RÖPORTAJLAR

Atiye
Atiye

Atiye bizlere son single çalışması 'Maazallah'ı ve gelecek projelerini anlattı.

11.02.2017

'MAAZALLAH' I YENİDEN YORUMLAMA FİKRİ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Gzone dergisi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz çok güzel bir proje. Konsept ve fikir onlara ait. Bende bu projeyi çok severek kabul ettim. Çünkü 'Maazallah' çok sevdiğim bir şarkı. Ben bu şarkı ile büyüdüm. Daha önce Cipsy Kings ve Alabina'dan hem Arapça hem de İspanyolca dinlediğimiz 'Maazallah'ı daha sonra da Mezdeke yeniden yorumlamıştı. Türkiye'de Şehrazat bu şarkıya muhteşem sözler yazdı ve Bülent Ersoy da seslendirdi.

ATİYE ŞARKIYA NASIL BİR YORUM GETİRDİ?

Kendi tarzıma göre tamamen yeni bir cover yaptım. Pop, elektronik ve oryantel çok güzel bir karışım oldu. Biz bu şarkının bir de Arapça versiyonunu kaydettik. Ben bu versiyonu da çok beğendim. Arapça şarkı söylemeyi çok seviyorum. Şarkının orjinali de öyle zaten. Bu projede ayrıca Can Kızıltuğ bana eşlik etti. Kendisi çok yetenekli ve aynı zamanda çok da yakışıklı. Yolu açık olsun.

'MAAZALLAH'IN VİDEO KLİBİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Çok farklı bir video klip çektik. Yönetmenimiz Umut Eker. Kendisiyle ilk kez çalışıyoruz. Çok keyifli bir çekim oldu. Umut Eker çok yetenekli, rahat ve eğlenceli olduğu için bütün ekip de çok eğlendi. Styling'imi Ece Özel yaptı.

GELECEK PLANLARINIZ NELER?

Bir süredir single'lar yapıyorum. Bir ara bu single'ları bir araya getirip bir albüm yapmayı istedim. Ama şu an içimde daha farklı duygular var. Yeni şarkılardan oluşan bir albüm yapmayı istiyorum. İki hafta önce İskender Paydaş ile birlikte ilk adımımı atmış oldum. Son albümden bu yana biriken bestelerimi İskender Paydaş'a dinlettim. Çok sevdiğimiz müzisyenler ile bir araya geldik. Doğaçlama toplu bir kayıt yaptık. Güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Belki bu albümde benim de yazdığım sözler olabilir. Çok heyecanlıyım. Çünkü, duygular ve müzikler çok fazla birikti. Bunları artık gerçekleştirmenin zamanı geldi. Albümün çıkışı ile ilgili herhangi bir zamanlama ve tarih yok. Akışına bıraktım.

BİRAZ DA SÜRPRİZ PROJENİZDEN KONUŞALIM.

Uzun zamandır yurt dışındayım. Burada beni heyecanlandıran çok farklı projelerim var. Çok yakında yeni bir single çalışmam olacak. Bu parçayı benim yurt dışındaki prodüktörüm David Anthony ile birlikte hazırladık. Çok değişik bir çalışma oldu. İki hafta önce İstanbul'da şarkının perküsyon kayıtlarını gerçekleştirdik. Darbukayı ben kendim çaldım. Ritmik bir şarkı aynı zamanda pop, biraz da elektronik. Tam dans etmelik çok güzel bir şarkı oldu. Almanya'da tanıtım videosunu da çektik. Heyecanla bekliyorum.

 

 

http://fcuuyhj7.rocketcdn.com/banners/s/e/seniste-1502452816.jpg
http://fcuuyhj7.rocketcdn.com/banners/j/a/jack-1502452931.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Yan Benimle Sony
2
Seksendört Yorma Poll Production
3
Tarkan Yolla DMC
4
Buray Mecnun Sony Müzik
5
Bahadır Tatlıöz Takvim Dmc