RÖPORTAJLAR

Betül Demir
Betül Demir

Betül Demir ile yeni stüdyo albümü 'Esas Duruş'u ve albümün ilk video klibi 'Karabatak'ı konuşmak üzere bir araya geldik.

11.09.2017

'ESAS DURUŞ' KAÇ ŞARKIDAN OLUŞUYOR?

Albümde 12 tane yepyeni şarkı var. Bu 12 şarkının neredeyse % 80'inin söz ve müziğine imza attım. Bu albümde daha çok ürettim. Ama müzik direktörüm Emirhan Cengiz ile birlikte tam iki yıl hiç stüdyodan çıkmadık diyebilirim. Sizlere güzel bir albüm sunabilmek için elimizden geleni yaptık.

ALBÜMÜN İLK VİDEO KLİBİ 'KARABATAK'TAN BAHSEDER MİSİNİZ?

İlk klibimizi Gülşen Aybaba yönetiminde 'Karabatak' şarkımıza çektik. Veli Kuzlu görüntü yönetmenliğimizi yaptı. Çok keyifli bir çalışmaydı. Sultanahmet'te harika bir otelin terasında, elimizden geldiğince İstanbul'un bütün güzelliklerini göstermeye çalıştık. Derya Çopur sanat yönetmenliğimizi yaptı, aynı zamanda stil danışmanım. Bunun dışında çok daha dinamik ve seksi bir Betül Demir görüyor olabilirsiniz. Klipte elimden geldiğince kendim gibi olmaya çalıştım.

ALBÜMDE HANGİ ŞARKILARI KLİPLENDİRMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Galiba 6 şarkıya klip çekeceğiz gibi görünüyor. Ve bu altı şarkımızın içerisinde Meşgul, Anlat Anlat, Kaptan, Bitti mi Matemin ve Hindistan gibi şarkılar var. Ama sizlerin fikirlerine yer verdiğim için internet sitemde, Facebook ve Twitter adresimde mini anketler düzenliyoruz. Oradaki anketlerde yer alan şıklardan en sevdiğiniz şarkıyı tıklarsanız belki de ikinci klibimizi sizin sevdiğiniz şarkıya çekmiş olacağız.

http://fcuuyhj7.rocketcdn.com/banners/s/e/seniste-1502452816.jpg
http://fcuuyhj7.rocketcdn.com/banners/j/a/jack-1502452931.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Hadise Farkımız Var Pasaj Müzik
2
İlyas Yalçıntaş Feat. Aytaç Kart Yağmur Dmc
3
Zakkum Hatıran Yeter Dmc
4
Derya Uluğ Ne Münasebet Dmc
5
Mabel Matiz Öyle Kolaysa Zoom & Dmc