RÖPORTAJLAR

Rafet El Roman
Rafet El Roman

Geçtiğimiz yıl yayımladığı 'Mecnun' adlı albümü ile sevenlerinin beğenisini toplayan Rafet El Roman, yeni single çalışması 'Sen Olmazsan'ı müzikseverlerle buluşturdu. Rafet El Roman bizlere Hülya Avşar ile birlikte seslendirdiği 'Sen Olmaz'ı anlattı.

17.04.2017

ŞARKININ HAZIRLIK SÜRECİNDEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

Aslında çok aniden gelişti. Birden hayatımıza girdi. Şarkıyı bir arkadaşım ile beraber yazdık. Çok kısa bir süre içerisinde de kayıtlarına başladık. Şarkının bir aylık hikayesi var diyebilirim. Şarkının melodik yapısı ve sözleri romantik. 'Sen Olmazsan' aslında benden dinleyemeye alıştığınız şarkılardan biri.

HÜLYA AVŞAR İLE DÜET YAPMA FİKRİ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Şarkı bittiğinde genelde çok sevdiğim arkadaşlarıma gönderir, onlardan fikir alırım. Şarkıyı bu sebeple Hülya Avşar'a gönderdim. Kısa bir süre sonra bana dönüş yaptı. Hülya Avşar, şarkıyı çok beğendiğini ve bu projede kendisinin de yer almak istediğini söyledi. Bu beni çok heyecanlandırdı. Bir anda Hülya ile kendimi stüdyoda buldum. Birlikte söyledik, mix'leri yapıldı ve müzikseverlerin beğenisine sunduk.

HÜLYA AVŞAR İLE İLK KEZ ÇALIŞTINIZ, NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Hülya ile çalışmak çok keyifliydi. Kendisi samimi, uyumlu, saygılı ve son derece disiplinli biri. Baki kalacak bir dostluğumuz oldu. Belki başka projelerde de birlikte çalışırız.

ŞARKIYA GELEN TEPKİLER NASIL?

Dinleyicilerimden olumlu ve güzel geri dönüşler aldım. Tabii eleştirilere de açığız. Ben 20 yıllık müzik kariyerimde dinleyicilerimin olumlu yada olumsuz her eleştirisine hep saygı duymuşumdur. Müzik adına çok güzel bir projenin ortaya çıktığına inanıyorum.

'SEN OLMAZSAN'IN VİDEO KLİBİ İÇİN YÖNETMEN KOLTUĞUNA OTURDUNUZ. BİRAZ DA VİDEO KLİPTEN KONUŞALIM.

Video klibi İstanbul'da ve Almanya'da çektik. Hülya Avşar ile olan sahneleri Tarabya'da gerçekleştirdik. Burada hikayenin bir bölümünü tamamladık. Benim bölümlerimi ise Frankfurt'ta yaptık. Orada tabii ayrı bir ekip kurduk. Yaklaşık 20 kişilik bir ekip görev aldı.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

Umarız müzikseverlere güzel bir çalışma sunmuşuzdur. Bu röportaj için PowerTürk Tv ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın.

 

http://fcuuyhj7.rocketcdn.com/banners/s/e/seniste-1502452816.jpg
http://fcuuyhj7.rocketcdn.com/banners/j/a/jack-1502452931.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Zakkum Hatıran Yeter Dmc
2
Mabel Matiz Öyle Kolaysa Zoom & Dmc
3
Hadise Farkımız Var Pasaj Müzik
4
Feride H. Akın&Hakan Tunçbilek Gizli Aşk Wovie & DMC
5
İlyas Yalçıntaş Feat. Aytaç Kart Yağmur Dmc