Dışişleri Bakanlığı: Uluslararası toplumu haklının yanında durmaya davet ediyoruz
Güncel Haberler
Sep 27, 2020 13:33

 

Dışişleri Bakanlığı, "Sivil kayıplara yol açan Ermeni saldırısını kınıyoruz. Türkiye'nin Azerbaycan'a desteği tamdır, yanında olacağız. Uluslararası toplumu da haklının yanında durmaya davet ediyoruz" açıklamasını yaptı.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'dan Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ilişkin açıklama geldi.

Yazılı açıklamada, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin bu ?sabah ates¸kesi ihlal ederek cephe hattında Azerbaycan ordusu ile Terter rayonuna bagˆlı Kapanlı, Agˆdam rayonuna bagˆlı C¸ıraklı ve Ortakerbent, Fuzuli rayonuna bagˆlı Alhamlı ve S¸u¨ku¨rbeyli ve Cebrail rayonuna bagˆlı C¸ocukmercanlı ko¨ylerini agˆır silahlarla yogˆun s¸ekilde ates¸e tuttugˆunun öğrenildiği belirtildi.

"Türkiye'nin Azerbaycan'a desteği tamdır"

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Uluslararası hukukun açık ihlali olan ve sivil kayıplara da yol açan Ermeni saldırısını şiddetle kınıyoruz. Bu saldırılarla Ermenistan bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Azerbaycan, halkını ve toprak bütünlüğünü korumak için meşru müdafaa hakkını elbette kullanacaktır. Bu süreçte, tek yürek olarak Türkiye'nin Azerbaycan'a desteği tamdır. Azerbaycan nasıl isterse, o şekilde yanında olacağız.

Uluslararası toplumu da haklının yanında durmaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa ve Can Azerbaycan'a başsağlığı diliyoruz. "