RÖPORTAJLAR

Emre Aydın

Emre Aydın ile son single çalışması 'Sen Beni Unutamazsın'ı konuştuk. 

30.01.2017

'SEN BENİ UNUTAMAZSIN'I BİZE ANLATIR MISINIZ?

Şarkının söz ve müziği bana ait. 'Afilli Yalnızlık' ve belki biraz da 'Kağıt Evler' albümüne yakın bir soundu var. Şarkının hikayesini isminden de anlaşılacağı gibi bitmiş bir ilişkinin ardından karakterlerden bir tanesinin veryansınları diye özetleyebilirim. Düzenlemesini Tuna Velibaşoğlu yaptı. Akustik bir sound tercih etti. Çok güzel bir yaylı partisyonu yazdığını düşünüyorum. Şarkıya çok yakıştı ve şarkıyı alıp başka bir yere koydu. Tuna Velibaşoğlu'na da buradan çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık bir hafta kabasıyla uğraştıktan sonra canlılarla kaydettik. Benim içime çok sinen bir iş oldu. Listelere de hızlı bir giriş yaptı. İnternet üzerinden de çok iyi geri dönüşler aldık.

ŞARKIYA NASIL BİR VİDEO KLİP ÇEKTİNİZ?

Video klibi, sinema filmimde de birlikte çalıştığım ekibimle çektik. Klipte üç mekan kullandık. Eski bir fabrikada benim performans sahnelerim çekildi. Esas hikayenin döndüğü çekimleri bir evde yaptık. Burada çiftin geçmişte yaşadığı anlara şahit oluyoruz. Çiftimiz demişken, klibin konusu yine şarkı ile paralel bir şekilde devam ediyor. Video klipte bitmiş bir ilişkiye şahit oluyoruz. Bugüne kadar çektiğim en hikaye içerikli video klip oldu diyebilirim. Ben aslında daha fotografik ve ambiyans üzerine kurulu videoları seviyorum ama bu şarkıya bu hikayenin çok yakışacağını düşündüm. Çekimlerde bize Yılmaz Gökgöz ve Ece Vatansever eşlik etti.

GELECEK PROJELER NELER OLACAK?

Üçüncü single çalışamımı çok geciktirmek istemiyoruz. 'Sen Beni Unutamazsın' uzun süreli bir şarkı olacak gibi görünüyor. Aslında bir önce yaptığınız şarkının ömrü bir sonra yapacağınız şarkıyı da tayin ediyor. Özetle yeni bir single çalışmamız olacak. Bu şarkıdan sonra albüm çalışmalarına başlayacağım. Belki arada sürpriz olarak 'Eylül Geldi Sonra' albümünden 'Sen Gitme' adlı çok sevdiğim şarkılarımdan birini kliplendirebiliriz.

GELİŞMELERİ NEREDEN TAKİP EDELİM?

Gelişmeleri ve konserleri Facebook 'Emre Aydın', Instagram ve Twitter'da 'emreaydin' sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/4/-/4-1537800721-1563542209.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/p/o/pop20-300-1563542333.png