RÖPORTAJLAR

Gece Yolcuları

26.01.2018

'YALAN' NE ZAMAN MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU?

Edis İlhan: Biz son single ımız 'Yalan'ı Aralık ayı itibariyle yayınladık. 2018 in başında sizlerle buluştuk. Şarkımızın bestesi bana, sözleri de Uğur Arslantürkoğlu'na ait.

ŞARIYI SİZ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Edis İlhan: Şarkımız Gece Yolcuları'ndan beklenenin aksine biraz daha hareketli ve cıvıl cıvıl bir parça oldu. Genelde dinleyicilerimiz daha slow şarkılar bekliyor bizden ama 2018 in başında böyle bir sürprizle onlarla beraber olduk.

BİRAZ DA ŞARKININ ORTAYA ÇIKIŞ HİKAYESİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Uğur Arslantürkoğlu: 'Yalan' bizim için daha özel bir parça. Çünkü Gece Yolcuları ekibi ile beraber bir Balkan seyahati yaptık. 7- 8 ülke gezdik zannedersem. O ülkelerin yerel müzisyenleriyle beraber çaldık, eğlendik. Birlikte müzik zevkimizi paylaştık. Edis'inde Balkan kökenli olmasından dolayı yıllardır Gece Yolcuları'nın da Balkanik ezgiler barındıran bir şarkıya sahip olması gibi bir hayali vardı. İstanbul'a döndüğümüzde şarkının çoğu bitmişti. Sözlerini yazdım ve yeni yıla yetiştirmeye çalıştık.

'YALAN'IN VİDEO KLİBİNİ KİM ÇEKTİ?

Edis İlhan: Şarkımızın klibini Işıl Reina çekti. Işıl ile ilk defa çalışıyoruz. Yeni firmamız PDND müzik ve Soner Sarıkabadayı ile beraberiz bu çalışmadan itibaren. Onun çalıştığı bir yönetmen arkadaşımızdı. Biz ilk defa çalıştık ve çok memnun kaldık.

VİDEO KLİBİN BİR HİKAYESİ VAR MI?

Edis İlhan: Klipte sanki bizim özel bir partimiz var ve dinleyicilerimiz, arkadaşlarımız, eşimiz, dostumuz bizi dinlemeye gelmişçesine güzel sıcak bir ortamda şarkımızı icra ediyoruz. Ve bu arada birçok insanın tanıdığı oyuncu arkadaşımız bizlere eşlik ettiler. Ve genç bir arkadaşımız benim gençliğim gibi klipte rol aldı. Biz çok memnun kaldık ve hareketli bir şarkı olmasından dolayı birçok klibimizin aksine oldukça terlediğimizi söyleyebilirim. Bence hareketli şarkıları Gece Yolcuları sevdi diyebilirim.

'NEDEN' ADLI ALBÜMÜNÜZDEN SONRA UZUN BİR ARANIN ARDINDAN 'YALAN'I MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTURDUNUZ. BUNDAN SONRA SİZİ SEVENLERİ NELER BEKLİYOR?

Uğur Arslantürkoğlu: 'Neden' adlı son albüm çalışmamız 2013 yılında yayınlanmıştı. Onunda son official videosu 2015 yılında yayınlandı. Bu albümümüzü internet klipleri de dahil tümünü kliplendirmiş olduk. Hatta yakında bir tane daha sosyal medya üzerinden yayınlayacağız. Bu yüzden 2013'te yayınladığımız bu albümle ilgili dolu dolu bir sezon geçirdik. Bazı özel sebeplerden dolayı biraz ayrı kaldık dinleyicilerimizden ama 2018 yılında birkaç single yapıp Sonbaharda yeni bir albümle dinleyicilerimizle buluşmak istiyoruz. Tabii bu arada yayınlayacağımız değişik projeler de olacak ve bunları da albümün içine koyacağız. Bunun da şimdiden bilgisini verelim.

YENİ KONSERLER OLACAK MI?

Edis İlhan: Şubat ayı itibariyle yeni konserlerimizde sizlerle beraber olacağız. Yeni konserlerimizin bilgisini ise sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı da 'Gece Yolcuları' olarak Instagram, Twitter ve Facebook'tan bulabilirsiniz. Bizi takip edin…

https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/4/-/4-1537800721-1563542209.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/p/o/pop20-300-1563542333.png