RÖPORTAJLAR

Gökhan Türkmen

Yeni Projeler Deneyerek Müziğe Farklı Bir Bakış Açısı Getiren Gökhan Türkmen İle Yepyeni Single Çalışması 'Virgül' Hakkında Konuşmak Üzere Bir Araya Geldik.
08.02.2019

'VİRGÜL' MAXI SINGLE  HAKKINDA BİRAZ BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Merhabalar herkese bugün Şubat ayında çıkacak 'Virgül' albümümden bahsedeceğim size. 'Virgül'üç şarkılık  bir maxi single, bu single'ın ilk şarkısı 'İhtimaller Perisi' geçtiğimiz günlerde tüm dijital platformlarda yerini aldı. 'İhtimaller Perisi'nin klibini sevgili arkadaşım Bora Çifterler çekti, yine bir GT Band prodüksiyonu GTR Müzik çıkış bir albüm ve şarkı.

'VİRGÜL' DE BULUNAN ŞARKILARIN SÖZ VE MÜZİKLERİ KİME AİT?

Şarkının sözü sevgili Ozan Turgut'a ait. 'Virgül' maxi single'ın üç şarkınında şarkı sözleri sevgili Ozan'a, müzikleri de bana ait. Diğer iki şarkının da isimleri 'Ben Unuturum' ve 'Masal Olsa '. 'Ben Unuturum'un da aranjesi sevgili Tunç Çakır'a, 'Masal Olsa'nın aranjesi de sevgili Atıl Aksoy'a ait. Böyle üç şarkılık bir albüm; hüzünlü ve duygusal. Biraz ağır bir albüm oldu. Bu albümün cover art'larında sevgili arkadaşlarım Güneş Arık ve Cihan  Erel yaptılar. Bu albümden sonraki yapacağımız şeylerde tekrar Synesthesia albümü olacak.

İHTİMALLER PERİSİ'Nİ SEVENLERİNİZLE BULUŞTURDUNUZ. BİRAZ VİDEO KLİP İLE İLGİLİ KONUŞALIM...

'İhtimaller Perisi'nin klibi ne çeksek ne yapsak diye düşünürken aslında sevgili eşim Sinem Hopa'ya mı gitsek acaba, Karadenize mi gitsek diye düşündü. Böyle bir fikir öne sürdü ve bizde hemen kabul ettik. Hopa'da çektik klibi; gezen, dolaşan, tek başına kendini arıyan bir adamı işledik klipte.  Biraz işimize geldi aslında oralara gidip gezmek ve görmek. Hemen iki gün sonra toparlandık ve beş kişi Hopa'ya gittik.

VİDEO KLİP ÇEKİMLERİ NE KADAR SÜRDÜ?

Orada sevgili Harun Toparyan bize eşik etti, her yeri o gezdirdi bize aslında bütün prodüksiyonu o ayarlamıştı. Basit bir teknik ekiple gittik aslında birkaç ışık bir tane kamera aslında az kişi gitmiş olduk. Rahat bir çalışma durumu oldu, yaklaşık 15 saat bir çekim yaptık. Üç gün orada kaldık hem tatilde yapmış olduk aslında keyifli bir çekim oldu. Bora ile de ilk defa çalıştık aslında bundan sonra büyük ihtimal diğer iki şarkıyı da Bora'nın gözü ve kamerası ike tamamlayacağız, umarım onlarda çok keyifli ve güzel klipler olur.

PEKİ ŞARKIYA GELEN YORUMLAR NASIL?

 Şarkı aslında sevenlerimin çok beklediği türden bir şarkı, yine ağır ve slow şarkı ama  birazcık daha akustik bir sound olan bir şarkı. Tepkiler çok güzel, herkes çok beğendiğini söylüyor bir tane kötü bir yorum bile okumadım. Klibe tepkiler de çok güzel, film tadında olduğunu söyleyen çok insan var bizde zaten onu amaçlamıştık aslında.

VİRGÜL SONRASINDA SEVENLERİNİZİ NELER BEKLİYOR?

'Virgül'den önce biliyorsunuz  'Synesthesia'  albümü yapmıştık bir tane 'Dene' ve  'Seviyorum, Sevmiyorum' şarkılarını cover'lamıştık. 'Virgül'den sonrada tekrar 'Synesthesia' ile devam edeceğiz. Yine üç, dört şarkılık bir albüm yapacağız, cover'larımız olacak o albümde. Hem kendi şarkılarımız hem başkalarının şarkıları ondan sonra da yine tekrar Gökhan Türkmen olarak şarkılarımıza devam edeceğiz. Bu böyle inşallah bu sıralama ile devam edecek diye düşünüyoruz.

SIKLIKLA VERDİĞİNİZ KONSER TAKVİMİNİZİ SEVENLERİNİZ NEREDEN TAKİP EDEBİLİR?

Konserlerimiz devam ediyor. Mayıs sonuna kadar belli olan konserlerimiz var, bunları da sevenlerimiz benim sosyal medya hesaplarım instagram, facebook ve twitter'dan takip edebilirler. Türkiye'nin genel olarak her yerine gideceğiz herkesi de bekliyoruz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/4/-/4-1537800721-1563542209.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/p/o/pop20-300-1563542333.png