RÖPORTAJLAR

Kalben

22.12.2017

BİZLERE 'SONSUZA KADAR'I ANLATIR MISINIZ?

Albümümüzde 13 şarkı var. Albüm; umuttan, aşktan, eşitlikten, özgürlükten, birbirimizi hiç ayırmamaktan, birbirimizle kucaklaşmaktan bahseden şarkılardan meydana geliyor. Çok sevgili Nil Karaibrahimgil'in 'Rüzgar' şarkısının yeniden yorumu da var albümümüzde. 'Sonsuza Kadar' sizi parklarda, bahçelerde, işyerlerinde, okullarda, yolculuklarda kucaklasın diye yapılmış bir albüm. Dileriz öyle de olur.

ALBÜMÜN ÇIKIŞ ŞARKISI 'BEN HER ZAMAN SANA AŞIKTIM' OLDU.

Bu şarkı isyan ederken dans edebilmekle ilgili bir şarkı. Bu şarkı annelerimizi, kadınlarımızı, çocuklarımızı sevmekle ilgili bir şarkı. Bu şarkı aşık olmakla ilgili bir şarkı. Bu şarkı her zaman aşık kalmakla ilgili bir şarkı. Bu yüzden albümümüzün ilk şarkısı da o oldu.

BİRAZ DA ŞARKININ VIDEO KLİBİNİ KONUŞALIM.

Albümde de olduğu gibi videoda da çok sevgili Berkant Ali İncesaraç ile çalıştık. Albümün bütün düzenlemelerini yaptığı gibi bu güzel klibi de yönetti bizim için. Klipte çok kıymetli tiyatro oyuncuları da var, styling uzmanımız da oyuncuların arasında. Benim çok sevgili modacı arkadaşım Ece Özalp'te klipte oynadı. Perdenin arkasındaki insanlarda yine çok kıymetli insanlar. Sevgili ışıkçımız Serdar Dudu ile çalıştık. Albüm kartonet tasarımcısı Hayrettin Taşkaya bize sanat yönlendirmelerinde bulundu.

KLİP FİKRİ NASIL OLUŞTU?

Klip birbirini çok seven insanların bir araya gelip bir haftada bir fikir ortaya çıkarması, Belgrad ormanlarında o güzel yolu bulması ve Berkant Ali İncesaraç'ın bize "hadi gidiyoruz" demesiyle birlikte şekillenmiş oldu. Biz her şeyi hep heyecanla yapıyoruz. Önceden masalarda oturup kararlar vermek yerine hep birlikte bir yola çıkıyoruz ve o yolda sevgiyle yürüyoruz. Tam da o yolda sevgiyle yürümekle ilgili bir şarkıydı zaten. Hikayesi de öyle oldu.

ÇEKİMLER NASIL GEÇTİ?

O kadar yetenekli, o kadar sevgi dolu ve şarkıyı seven insanlarla birlikteydik ki Yasemin, Dilara, Ayça, Sinan, Nilay, Ece, dünya güzeli çocuk oyuncularımız Ege ve Hiranur ve onları sete getiren aileleri öyle güzel insanlardı ki klip çekimimiz bizim 5 saat sürdü. Oyuncularımız o kadar tatlılardı ki bizi hiç yormadılar.

ALBÜM TURNESİ DEVAM EDİYOR MU?

'Sonsuza Kadar' konser turnemiz 17 Kasım'da Moda Kayıkhane'de başladı. 8 Aralık'ta Viyana'dayız ve daha nice konserlerimiz olacak. Instagram, Twitter ve Facebook'ta "Kalbenben" yazarsanız zaten beni bulursunuz. Oradan bütün konser tarihlerimize ulaşabilirsiniz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/4/-/4-1537800721-1563542209.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/p/o/pop20-300-1563542333.png