RÖPORTAJLAR

Melis Kar

Müzikal Kariyerine Yepyeni Teklisi 'Yatıya' ile Devam Eden Melis Kar, Bizlere Yeni Şarkısını ve Gelecek Projelerini Anlattı.
13.09.2018

'YATIYA' NASIL BİR ŞARKI?

Şarkının söz ve müziği bana ait, aranjesini çok genç bir aranjör olan Berk Kirtiş yaptı. İkimizde genç olunca dinamik bir iş ortaya çıktı. Bu enerjinin de geçtiğine inanıyorum çünkü gerçekten abartmıyorum şu anda dünyanın birçok ülkesinden çok güzel mesajlar ve vidolar alıyorum. Çoğunu da Instagram hesabımdan paylaşmaya çalışıyorum. Şarkının prodüksiyonu biraz uzun sürdü. Beş ayın sonunda şarkıyı çıkartabildik ve güzel bir klip çektik.

KLİBİN HİKAYESİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Yaz geçmeden pırıl pırıl bir havuzun olduğu, dansların olduğu yemyeşil bir klip çektik. Klipte aslında çok tatlı bir kurgu var. "The boy next door" dediğimiz komşunun yakışıklı bir çocuğu var. O da Calvyn Justus adında güney Afrikalı olimpik bir yüzücü.

BU KİPTE DE YİNE SİZİ DANS EDERKEN İZLİYORUZ…

Dans fabrika ile çalıştık. Koreografım Nazlı Akçay, Aliye, Cansu ve Çağla. Klip öncesi yaklaşık bir ay kadar çok yoğun çalıştık diyebilirim.

VİDEO KLİPTE BAŞKA KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Klibin yönetmeni canım dostum İlker Savaşkurt. Ödüller almış bir festival yönetmeni aslında. İlk defa benim hatırım için klip çekti. Ama bu işe çok sıkı devam edeceğiz gibi görünüyor. Görüntü yönetmenimiz Serdar Ünlütürk. O da muhteşem bir adam. Yani hep mutlu olduğum, beni iyi tanıyan ve anlayan insanlarla çalıştım. Bu yüzden birbirimize bir şeyleri aktarma konusunda hiç zorluk çekmedik. Günün sonunda önemli olan şarkıyı güzel yansıtmak, beni güzel göstermek ve sizinle doğru mecralardan buluşturmaktı. Galiba başardık gibi hissediyorum.

MÜZİKAL KARİYERİNİZE KENDİ YAZDIĞINIZ ŞARKILARLA MI DEVAM ETMEYİ PLANLIYORSUNUZ?

İlk defa 'Kibir' ile kendi şarkılarımı yazmaya başladım. Kendi şarkılarınızı yayınlamak demek kendinizi ifade etmek demek. Benim sanatsal anlamda bütün derdim buydu aslında. O yüzden artık sadece kendi şarkılarımı yayınlıyorum. Bu işin mutfağında olmak ayrı bir zorluk ve ayrı bir disiplin. Aslında iki ayrı meslek gibi. Bazen arada kaldığım da oluyor.

 'YATIYA' DIŞINDA BAŞKA PROJELER VAR MI?

Yeni şarkılar var yolda ve çok güzel haberler var. Asında biraz erternasyonal sularda yüzmeye başladım diyebilirim. Çünkü en başından beri de amacım buydu. Tabii ki parantez içinde burada başarılı olduktan sonra. Burada artık kabul gördüğümü hissetmeye başladım. Bunu da şuradan anlıyorum; 'Yatıya' çıktıktan hemen sonra 'Kibir'le ilgili çok güzel bir haber geldi. Daha önce Atina'da bir rap yıldızıyla düet yapmıştım. Bu da Tarkan'ın 90'larda yayınladığı arap besteciye ait bir şarkıydı. Çıktığında 'Kimdi' olarak çıktı, biz de 'Gitti' olarak yayınladık. Onlar şimdi benden 'Kibir'i istediler. 'Kibir'in üzerine şimdi Yunanca sözler yazılıyor. Prodüksiyonu ve aranjmanı olduğu gibi bizden isteniyor. Bu benim için çok büyük bir gurur oldu. Emeklerimin karşılığını bu şekilde almak ve vizyonumun doğru yere baktığını görmek aslında sağlama gibi oldu benim için. Başka sürprizler daha var. Onlarda gerçekleştiğinde söylüyor olacağım.

PEKİ SİZİNLE İLGİLİ GELİŞMELERİ NERELERDEN TAKİP EDELİM?

Benimle ilgili bütün gelişmeleri Instagram'dan "Meliskar", Twitter'dan "meliskarr", Facebook'tan da "Melis Kar" hesaplarından takip edebilirsiniz. Ama en yakın temas Instagram'da.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/4/-/4-1537800721-1563542209.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/p/o/pop20-300-1563542333.png