RÖPORTAJLAR

Mithat Can Özer

Yazdığı sözler, yaptığı besteler ve son zamanlarda dizi-film müziklerine attığı başarılı imzalarla adından sıkça söz ettiren Mithat Can Özer, ilk solo albümü 'Aşk Mevsimi'ni müzikseverlerle buluşturdu. 

23.01.2017

ALBÜMÜN HAZIRLIK SÜRECİ NASIL GEÇTİ?

Albüme yaklaşık üç sene önce başladım. İki senelik bir çalışma sonucunda bitirdik. Bir sene bekledik ve sonrasında sizlere sunduk.

'AŞK MEVSİMİ' Nİ BİZE ANLATIR MISINIZ?

Albümde intro ile beraber 11 parça var. Romantik bir albüm olduğunu söyleyebilirim. Bu biraz pop, biraz rock ve klasik müzik olan bir albüm. Albümde birçok müzisyen arkadaşımızın yanında, Sezen Aksu, Demir Demirkan, Serdar Uraz ve Ayşe Hatun Önal ile birlikte çalıştık. Yani tek bir mutfaktan çıkmakla beraber aslında kocaman bir ekip çalışması diyebilirim. Albüm, şehirde yalnız yaşayan bir adamın hikayesi olabilir. İçerisinde aşklar ve ayrılıklar var.

ALBÜMÜN EN ÖZEL ŞARKILARINDAN BİRİ DE 'ACIYA TANIĞIM'

'Acıya Tanığım' benim ilk bestem ve annem içim yazdığım bir şarkı. Bu şarkı ile çıkış yapmayı düşünürken, annemin bana hediye ettiği 'Ateş Böceği' adlı parçaya ilk video klibimizi çektik.

ALBÜMÜN İLK VİDEO KLİBİ 'ATEŞ BÖCEĞİ' İÇİN YÖNETMEN KOLTUĞUNA OTURDUNUZ.

Evet video klibi ben çektim ama yanımda bu işte tecrübeli olan bir ekip vardı. İlk yönetmenlik tecrübem oldu. Video klipte belirli bir hikaye yok. Benim çeşitli enstrümanlar çaldığım basit bir klip aslında. İyi fotoğraf çıkarmak, daha çok sanatçıya ve şarkıya yönelik bir çalışma olsun istedik. Başarılı olduk gibi gözüküyor.

İKİNCİ VİDEO KLİP HANGİ ŞARKIYA GELECEK?

İkinci video klibi dinleyicilerden gelen beğeni doğrultusunda belirleyeceğiz. Daha önce çıkış parçası olarak düşündüğüm 'Acıya Tanığım' şarkısı ve 'Aşk Mevsimi' ikinci video klip için istek alan şarkılar arasında.

YİNE YÖNETMENLİĞİNİ SİZ Mİ YAPACAKSINIZ?

Bu benim kişisel isteğim ile alakalı değil. Biz küçük bir kurumuz ve müzikten, web tasarımından, albüm kapağına ve klip çekimine kadar her şeyi tek bir mutfaktan çıkarmak istiyoruz. Bu proje ile bu amacımıza ulaşmış olduk. Bundan sonra da bu şekilde devam etmeyi düşünüyoruz.

'AŞK MEVSİMİ'NE NASIL BİR KAPAK TASARIMI YAPILDI?

Albümün kapak tasarımı bizim klipte kullandığımız görüntülerden oluşuyor. Bir fotoğraf çekimi yapmadık. Daha önce 'İnşallah' isimli single çalışmamda da bu yöntemi uygulamıştık. Böylece albüm kapağı ve ilk klip birbirine bağlı oluyor.

ALBÜMÜN SÜRPRİZ ŞARKISI 'SENDEN VAZGEÇMEM'DEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

'Senden Vazgeçmem' bir düet çalışması. Rock bir parça. Rock bölümlerini Server Uraz seslendiriyor. Nakaratta ben varım. İki nakaratlı bir parça aslında ve o gün tesadüfen stüdyoda yanımızda olduğu için sevgili Ayşe Hatun Önal da parçada yer aldı. Değişik bir müzik ortaya çıktı.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/4/-/4-1537800721-1563542209.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerpop/banners/p/o/pop20-300-1563542333.png