MÜZİK HABER

Mabel Matiz'den Çok Konuşulacak Bir Klip!
Mabel Matiz'den Çok Konuşulacak Bir Klip!
30.10.2015

Mabel Matiz, ''Gök Nerede'' albümünün 3. video klibini ''Bir Hadise Var'' adlı parçaya çekti. Daha önce ''Gök Nerede''den yayınladığı ''Gel'' ve ''Sarışın'' adlı şarkılarıyla büyük başarılara imza atan Mabel Matiz, bu klibinde ahirete kadar uzanan tutkulu bir aşkın izlerini takip ediyor.

Sözü ve bestesi Türkiye'nin en önemli söz yazarı ve bestecilerinden Nazan Öncel'e ait olan ve 90'lı yılların kült kategorisine ulaşan en güzel şarkılarından biri olan ''Bir Hadise Var'' klibinin yönetmenlik koltuğunda sanatçının daha önce ''Zor Değil'' ve ''Sultan Süleyman'' kliplerinde de birlikte çalıştığı Gürcan Keltek var.

Çekimleri İstanbul, Haydarpaşa tren istasyonu ve çevresinde gerçekleşen klibin prodüktörlüğünü Volkan Akbaş, görüntü yönetmenliğini Ergin Öztürk ve montajını da Fırat Gürgen üstlendi. ''Art House'' tarzında imgesel anlatımın ön plana çıktığı bu klipte, iyilik – kötülük, masumiyet – suçluluk, sevgi – nefret gibi doğadaki, evrendeki karşıtlık ve birbirini tamamlayıcılık ilkesini ifade eden görseller ve oyunculuklar ön plana çıkıyor.

''Bir Hadise Var''ın klibinde ünlü sanatçı Mabel Matiz'e moda ve sanat dünyasının yakından tanıdığı iki önemli fotoğraf sanatçısı olan Dilan Bozyel ve Aytekin Yalçın ve genç jenerasyon oyunculardan oluşan geniş bir cast da eşlik ediyor. Klipte Mabel Matiz'in stylingini Mert Yemenicioğlu yaparken, oyuncular ünlü modacı Emre Erdemoğlu'nun kıyafetleriyle boy gösterdi.

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Sükut-u Hayal DMC
2
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
3
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc
4
Murat Dalkılıç Son Liman Poll Production
5
Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor Pdnd Müzik