MÜZİK HABER

Mabel Matiz'in ''Yaşım Çocuk'' Albümünden Son Klip ''Alaimisema'' İçin Geldi
Mabel Matiz'in ''Yaşım Çocuk'' Albümünden Son Klip ''Alaimisema'' İçin Geldi
09.07.2014

Mabel Matiz'in insanlar, toplumlar ve farklı kültürler arasında yaşanan her türlü ayrımcılığa karşı bir farkındalık uyandırmak için yazdığı ve eski Türkçe'de gökkuşağı anlamına gelen ''Alaimisema''nın yepyeni klibinin yönetmen koltuğunda daha önce de ''Aşk Yok Olmaktır''ın yönetmenliğini üstlenen Can Saban'ı görüyoruz.

Çekimleri 24 saat boyunca İstanbul, Ömerli baraj havzasında sular altında kalmak üzere olan minik bir köyde gerçekleşen klipte, özgürlüğü arayan bir grup gezici müzisyenin miskin bir köyün sakinleriyle tanışmaları, şarkıları ve danslarıyla o köyü nasıl neşelendirdiklerinin hikayesi anlatılıyor.

Bu klip için ''Yaşım Çocuk'' albümünün aranjörleri Can Güngör ve Cihan Mürtezaoğlu tarafından yepyeni bir aranje ve mixi yapılan ''Alaimisema 2014'' bu yazın en eğlenceli ve renkli şarkılarından biri olmaya aday.

Çok uzun bir süreden bu yana devam eden Türkiye turnesini tamamlayan Mabel Matiz, kısa bir tatilin ardından Eylül ayında yepyeni albümünün kayıtları için stüdyoya girmeye hazırlanıyor. Matiz'in yeni albümünün 2015 yılının ilk aylarında yayınlanması bekleniyor.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Sükut-u Hayal DMC
2
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
3
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc
4
Murat Dalkılıç Son Liman Poll Production
5
Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor Pdnd Müzik