RÖPORTAJLAR

Aydilge
Aydilge
Yeni Albüm Öncesi Single Çalışması 'Gece Uyku Tutmazsa'yı Müzikseverlerle Buluşturan Aydilge, Müzikal Gelişmelerini Ekibimizle Paylaştı
12.02.2018

YENİ BİR ALBÜM BEKLERKEN SİZ BİR SINGLE İLE SÜPRİZ YAPTINIZ. BİZLERE BİRAZ 'GECE UKU TUTMAZSA'YI ANLATIR MISINIZ?

'Gece Uyku Tutmazsa' kısa bir süre önce sizlerle buluştu. Bu benim yeni albümümün habercisi bir parça. İki üç aya kadar yeni albüm geliyor. Bizi de albümü hazırlarken gece uyku tutmadı ve önden bu şarkıyı sizlerle paylaşmaya karar verdik. Benim için çok özel bir parça. Sözü ve müziği bana ait. Aranejesi de Dorukhan Yaldız'a ait. Sevgili nişanlım Utku Barış Andaç keman solosunu çaldı. 'Gece Uyku Tutmazsa'da gerçek, samimi, içten bir aşk hikayesi var. Umarım sizlere de dokunacak.

BİRAZ DA ŞARKININ DUYGUSU YANSITAN VİDEO KLİBİNDEN BAHSEDELİM…

Klibini Erdi Sevinç çekti. Çok da güzel çekti. Klipte bana minik bir sürpriz yaptılar. Biliyorsunuz kliplerde mankenler, yakışıklı adamlar, güzel kızlar oynatılır. Ama biz içten, samimi bir klip olsun istedik. Ve onlarda bundan yola çıkarak bana bir sürpriz yaptılar. Bir sahnede sevdiğim adamın fotoğraflarına bakıyorum ve aşkımdan ötürü gece beni uyku tutmuyor. O sahnede nişanlım Utku'nun fotoğraflarını getirdiler. Ve ben gerçekten hissederek, o anı yaşayarak, rol yapmak zorunda kalmadan şarkıyı söyledim.

KLİP HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

Klip için bir Moda'da özel bir müzisyen ev tasarlandı. Çok tatlı bir iç mimarla beraber çalıştık. O da tam hayal ettiğim tarzda bir ev hazırladı. Beni beste yaparken, söz yazarken, gitar çalarken izliyorsunuz. Bunların hepsi benim gerçekten hayatımda yaşadığım haller. Ben istedim ki sizlerle en yalın halimi, en gerçek halimi paylaşayım. Çünkü bu şarkı çok gerçek, çok aşık ve çok naif bir parça. Umarım izleyenlere de bu naiflik geçebilmiştir.

YENİ ALBÜM NE ZAMAN MÜZİKSEVERLERLE BULUŞACAK?

Bu albüm iki üç aya kadar müzikseverlerle buluşacak. Güzel bir albüm sunabilmek için, o kadar çok özeniyorum ki. İnanılmaz çalışıyorum, inanılmaz emek veriyorum.

BU ALBÜMÜNÜZÜ ÖNCEKİ ALBÜMLERİNİZDEN AYIRAN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Bu albüm biraz alışılagelmiş Aydilge soundundan farklı. Biraz daha slow, romantik, hafif melankolik. Belki benim hızlı tempolu parçalarımı çok seviyorsunuzdur. Ben de onları çok seviyorum ama biraz o duygusal Aydilge'yi de tanıştırayım istiyorum. Yine tüm şarkıların söz ve bestesi bana ait. Biraz daha romantik ve melankolik ama kesinlikle duygu sömürüsü yapan, gözyaşı ticareti yapan bir yanı yok. 

ALBÜMÜN VERMEK İSTEDİĞİ BİR MESAJ VAR MI?

Bu albümü sizi anlıyorum, sizi duyabiliyorum ben de aynı şeyleri hissediyorum demek için yaptım. Bence dünyadaki en önemli şey birbirimizi hissedebilmek. Ne kadar hüznümüz varsa bunun tek nedeni de anlaşılmadığımızı, duyulmadığımızı, görülmediğimizi düşünmemizden kaynaklı. Albümde de göreceksiniz ki ben sizi duyuyorum, görüyorum ve hissediyorum.

KONSERLER DEVAM EDİYOR MU? KONSER TAKVİMİNİZİ NERELERDEN TAKİP EDELİM?

Konserler hızla devam ediyor. Hem yeni singleımın çıkmış olması, hem de albümün geliyor olması tüm ekibimi heyecanlandırıyor. Yakın zamanda Bodrum ve İstanbul konserimiz var. Sonrasında Bahar şenlikleri yaklaşıyor, onların çalışmaları var.  Çok tatlı bir turnemiz olacak. Hepsini Aydilge.net  adresinden takip edebilirsiniz. Onun dışında Instagramda "Aydilgeonline", Twitter'da "Aydilgesarp", Facebookta'da "Aydilge" adreslerden takip edebilirsiniz.

SEVENLERİNİZE SON OLARAK NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

 Bir gün mutlaka bir yerlerde buluşacağız. Ben çok seviyorum konser sonrası kuliste fotoğraf çektirmeyi, sizlere zaman ayırmayı. Öyle hemen kaçıp gitmiyorum merak etmeyin. Mutlaka buluşalım, kavuşalım istiyorum.

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music