RÖPORTAJLAR

Aydın Kurtoğlu
Aydın Kurtoğlu

Murat Joker ile beraber ortak bir projeye imza atan Aydın Kurtoğlu, bizlere son single çalışması ''Olay Ne'' ile ilgili çok özel bilgiler verdi.

21.04.2019

MURAT  JOKER İLE BERABER BİR PROJEDE YER ALMA FİKRİ NASIL OLUŞTU?

Geçen sene Şubat ayında biz bir önceki projemiz 'Söz' için Japonya'ya gittiğimizde yönetmenim Murat Joker ile birlikte sohbet ederken bana iki tane karakterden bahsetti. 70'li , 80'li yıllar havasında 2 tane karakter ve işte saçları, tarzı ile o zamanki yıllarda böyle çekilen ve sound olarak da o yıllara ait olan bir şarkı yapalım diye konuştuk. Aslında biz önce bu iki karakterden yola çıktık ve döner dönmez Türkiye'ye şarkının bestesi oluşturduk.  Sonra sözler yazıldı. Çok güzel, çok yoğun bir ekip çalışması oldu.

AYDIN KURTOĞLU OLARAK KENDİ TARZINIZIN DIŞINDA BİR İŞ YAPTINIZ. BUNU NASIL YORUMLUYORSUNUZ?

Evet aslında ben baktığınız zaman bu zamana kadar yaptığım çalışmaların dışında bir çalışma yaptım, farklı bir çalışma yaptım. Aslında bu iş gerçekten biraz cesaret gerektiren bir iş. Riskleri olan bir şeydi. Ama gerçekten yapmak istediğimiz bir işi yaptık Murat ile birlikte. Murat Joker ile dostluğumuz apayrı ama onun dışında bu proje ile birlikte yeni bir şey yapma ihtiyacı duyduk özellikle ben kendi adıma. Bu zamana kadar yaptığım işlerin dışında farklı bir iş yapma ihtiyacı duydum. Ondan sonra ortaya böyle keyifli, eğlenceli işte oradan oraya zıplayan, saçları rüzgarda savrulan çok hoş karakterli iki arkadaşımız ortaya çıktı. Murat  Joker ile beraber bir feat proje oldu.

GENEL OLARAK 'OLAY NE' ŞARKISI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Çok eğlenceli bir iş oldu, klip çekimlerinde de çok güldük. Normalde benim tarzımın dışında bir iş ama dediğim gibi biraz oradan biraz buradan alıp, görsel tarafı da olsun bu işi çok zenginleştirdi. İnsanlara keyif aldırma niyetli bir projemiz 'Olay Ne'. Sonuçta biz bu işi niçin yaptık asıl  amacımız; izleyiciyi güldürmek, keyif almasını sağlamak. Yani işin amacına ulaştığını düşünüyorum o yüzden siz de umarım izlerken çok keyif alıyorsunuz .

PEKİ SIRADA NELER BEKLİYOR DİNLEYİCİLERİ?

Şimdi ne yapıyoruz ben Aydın Kurtoğlu olarak kendi tarzımda şarkılar yapmaya devam ediyorum. Çok yakın zamanda yeni şarkılarımız piyasaya çıkacak.

1 YIL KADAR HİÇ PROJE YAPMADINIZ. BU SÜREÇ SİZİN İÇİN NASIL GEÇTİ?

1 yıl ara verdim ama bu arada ne yaptım çok güzel 5 tane, hatta 6 tanehit diyebileceğim şarkılar  hazırladım. Çok kısa aralıklarla bu şarkıları piyasaya çıkarmayı düşünüyorum,  artık eskisi gibi çok fazla ara vermek istemiyorum. Çünkü ara verdiğim zaman uzaklaşıyorum bir şeylerden, koptuğumu hissediyorum. O yüzden hiç durmadan fazla ara vermeden güzel projeleri görselleri ile birlikte sizlerle buluşturmayı planlıyorum. Yeni projem kafamızda planladığımız tarih,çok fazla ara vermeden  Nisan gibi sevgili dinleyicilerle buluşturmayı planlıyoruz.

Teşekkürler.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Merve Özbey Kül Dmc
3
Yalın Halbuki Dmc
4
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music