RÖPORTAJLAR

Baran Bayraktar
Baran Bayraktar

Farklı yorumu ve tarzı ile Türk pop müziğin sevilen isimlerinden biri olan Baran Bayraktar ile son single çalışması 'Yine'yi konuşmak üzere bir araya geldik.

25.03.2019

SON SINGLE ÇALIŞMANIZ ''YİNE'' DİNLEYİCİLERLE BULUŞTU. BİRAZ ŞARKIDAN BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ?

Merhabalar ben Baran Bayraktar bir kez daha sizlerleyim. Yeni şarkım  ''Yine'' yaklaşık 10 gün önce sizlerle buluştu. İlk kez PowerTürk'de bunu sizlerle paylaşıyorum, şarkının söz ve müziği bana ve çok sevgili aslan kardeşim Kaan Çelik Metin'e ait. Aranjman ve bestesini yine Kaan Çelik Metin ve sevgili kardeşim Tuna Erlat yaptı.

''YİNE'NİN KAYITLARINI NEREDE YAPTINIZ?  ŞARKININ SİZDEKİ ÖNEMİ NEDİR?

 Şarkının kayıtlarını hep birlikte Londra'da onların küçük stüdyosunda gerçekleştirdik.  Bizim için çok önemli bir şarkıydı bu çünkü ilk kez ben de kendi sözlerimi yazdığım ve yapım aşamasında içinde bulunduğum şarkıyı sizlerle buluşturdum. Yeni bir şeyler denemeye çalışıyoruz, yeni bir sound denemeye çalışıyoruz, ülke için biraz daha farklı bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Umarım sizlerde beğenmişsinizdir.

PEKİ VİDEO KLİP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ ?

Klip çekimlerini Ümraniye Platoları'nda gerçekleştirdik. Yaklaşık 1 gün sürdü çekimler, sevgili yönetmen Olgu Baran Kubilay ile çalıştım sevgili dostum. Çünkü neden biliyor musunuz? Arkadaşlarımla çalışmaya bayılıyorum inanın güzel enerjik işler güzel dostluklardan çıkıyor.

'YİNE'NİN KLİBİ DİĞER VİDEO KLİPLERİNİZDEN OLDUKÇA FARKLI. VİDEO KLİBİN HİKAYESİ NEDİR?

Klibin hikayesi şöyle; hep cenazemi hayal etmiştim kim ne yapar diye. Ne olur ne kadar üzülürsün diye. Hepiniz yapıyorsunuz şaka bir yana yeni bir deneyim. O da yeni bir tarza doğru ufak bir yönelim olduğu için bu şarkı daha sonra geleceklerinde habercisiydi benim için, onun için eski kariyerimi küçük küçük öldürmeye karar verdik. Klipte de aslında bir yeniden doğuş hikayesi canlandırdık. Biraz cesur bir deneme olduğunu düşünüyorum ama biz de korkak bir tip değiliz sanki ilginç bir  deneme, umarım beğenmişsinizdir. Daha ilginçlerini yapmak için bunu beğenmeniz bana cesaret verecektir.

SIRADA SEVENLERİNİZİ NELER BEKLİYOR?

 Bir albüm hazırlığı var aslında aklımızdaki fikir şu an için ''Yine' nin önümüzde çıkacak olan albümün ilk parçası olmasaydı. Şu an hazırda üstünde çalıştığımız 7 parça daha var. Sanırım ben askerden geldikten hemen sonra yaz bitmeden sizlerle buluşturmayı planlıyoruz bu albümü.

ALBÜM HAZIRLIKLARINDA KİMLERLE ÇALIŞIYORSUNUZ?

Yine albüm üzerinde aslan kardeşlerim Kaan Metin ve Tuna Erlat ile birlikte çalışıyoruz, üç arkadaş yine güzel bir işi sizlere sunabiliriz.

ŞARKIYA GELEN TEPKİLER NE YÖNDE OLUYOR?

Genel olarak güzel dönüşler alıyorum açıkçası biraz linç beklemiştim ama beklediğim linç tepkisini görmedim. O yüzden teşekkür ederim geri dönüş olarak şarkı tarzı farklı olduğu için insanların kulağının alışması özellikle ülkemizde biraz vakit alabilir, klibe alışması uzun bir süreç alabilir. Ben her şeye hazırım bu şarkının gelişimi ile ilgili. Çünkü inandığın sevdiğin işi yapınca her şey kişi bazında daha güzel gelişiyor. 

KONSERLERİNİZDEN DE BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ? SEVENLERİNİZ  KONSER TARİHLERİNİZİ NERELERDEN ÖĞRENEBİLİR?

Konser takvimi her ay değişiyor açıkçası yoğun bir takvim oluyor genelde her Cuma günü İstanbul'daki klasik programlarına devam ediyorum, yaklaşık bir buçuk senedir.Bunun dışında elimden geldiğince Ankara, İzmir tatil dönemlerinde Uludağ, Bodrum, Çeşme gibi mekanlarda bolca sahne alıyorum. Zaten Instagram'dan bana ulaşarak konser takvimime hakim olabilirsiniz. Sizleri seviyorum.

Teşekkürler

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Merve Özbey Kül Dmc
3
Yalın Halbuki Dmc
4
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music