RÖPORTAJLAR

Batuhan Sevimo
Batuhan Sevimo

Geçtiğimiz Yıl 'Her Şey Seninle Güzel'i Yeniden Coverlayarak Hayatımıza Giren Batuhan Sevimo ile İkinci Single Çalışması 'Yabani' yi Konuştuk.

04.06.2018

BİZLERE 'YABANİ'NİN HİKAYESİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

'Yabani' geçtiğimiz Nisan ayında yazdığım, bestelediğim bir şarkıydı. Aslında bir ayrılık şarkısı. Kendi başımdan geçen bir olaydan esinlendiğim ve sıcağı sıcağına o duyguyla yazdığım bir şarkı. Şimdi de insanlara bu duygunun geçtiğini görünce mutlu oluyorum.

BAŞKA KİMLERİN EMEĞİ VAR BU ŞARKIDA?

Şarkının aranjesini Nurettin Çolak ve Emrah İş yaptı. İstediğim fütüristik soundu yakaladık beraber. Hem de var olandan biraz daha farklı bir iş yapmak istiyordum. O yüzden beni çok tatmin eden bir proje oldu.

BİRAZ DA VIDEO KLIBİ KONUŞALIM…

Klibimizi geçen klibimde de beraber çalışma fırsatı bulduğum Ulaş Elgin çekti.  Hem ne istediğimi biliyordu, hem de tam olarak nelerden hoşlandığımı çok iyi anlatabildim. Klibimde oyuncu arkadaşım Efekan Can bana eşlik etti, o yüzden çok da tatlı bir çekim ortamımız oldu. Çekimleri Çengelköy'de bir heykeltraşın evinde gerçekleştirdik.

 'YABANİ' İLE İLGİLİ GERİ DÖNÜŞLER NASIL?

Şarkı çıkalı bir hafta olmasına rağmen beni çok mutlu eden geri dönüşler alıyorum. Özellikle çok interaktif gidiyor olmasından çok mutluyum. İnsanlar şarkıyı bir yol şarkısıymış gibi dinliyor ki bu beni çok heyecanlandıran bir şey. Çünkü böyle yolda kafanızı cama yaslarsınız ve bütün sözler daha anlamlıdır, bütün mesajlar daha derinden gelir. İnsanların böyle bir ortamda dinleyip bana işte şu an seni dinliyorum deyip video atması ve bunu çok interaktif yapıyor olmamız, bana kolay ulaşabilmeleri çok daha anlamlı kılıyor benim için şarkıyı. Çünkü söylediğim her cümlede insanlar belki farklı bir mesajı kendi ile içselleştirip, onu kendi düşündükleri insana hayal ederek söyleme isteği duyuyorlar. Bu benim için, bir sanatçı olarak çok heyecanlandırıcı bir olay.

BUNDAN SONRA MÜZİKAL KARİYERİNİZE NASIL DEVAM EDECEKSİNİZ? GELECEK PLANLAR NELER?

Bu şarkıyla beraber aynı hikaye üzerinden yazdığım, farklı durumlardan esinlenip yazdığım elimde bir envanter var. Önümüzdeki dönemde asıl onlara yoğunlaşarak, hem  kendi söz yazım biçimimi, hem de anlatım biçimimi daha iyi göstermek istiyorum. Hem de kafamdaki soundlar yavaş yavaş oturmaya başladı. O yüzden bu şarkı benim için çok heyecanlı bir adım. Çünkü diğer şarkım coverdı, bu şarkı biraz daha benim aslında kim olduğumu, nasıl bir adam olduğumu daha iyi anlatan, daha içten yazılmış bir şarkı.

YAKINDA KONSERLER VAR MI?

Haziran'da Bebek festivali var.  Daha sonra yaz konserlerimiz başlayacak. Bütün detayları zaten benim sosyal medya hesaplarımdan İnstagram "Batuhan Sevimo" ,Twitter'dan "sevimobatuhan" hesabımdan takip edebilirler. Gelin hep beraber söyleyelim şarkıları.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers
2
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
3
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
4
Ezhel Felaket The Orchard Music, UMG
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music