RÖPORTAJLAR

Berksan
Berksan

Bugüne Kadar Yayınladığı Birçok Hit Şarkıyla Adından Söz Ettiren Berksan İle Müzikal Kariyerinin Son Teklisi  'Ben'i Konuştuk.

02.04.2018

YEPYENİ TEKLİNİZ 'BEN' İLE YENİDEN MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTUNUZ. BU ŞARKIDA KİMLERİN EMEĞİ VAR?

Yeni single ım 'Ben' ile 9 Şubat'ta tekrar "merhaba" dedim sizlere. Sözü ve müziği yine bana ait olan bir şarkı ile karşınızdayım. Düzenlemesini sevgili kardeşim Turaç Berkay Özer yaptı. Sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine.

ŞARKIYI ALT YAPI OLARAK NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

'Ben' biraz cesur ve batı normlarında bir alt yapıya sahip. Aslında bu tarz şarkılar yıllarca hep besteledik ama dinleyiciyle paylaşma fırsatını çok nadir olarak buluyorduk. Türk pop müziğinin şu anki gidişatından çok memnunum. Bu şarkıların sevilmesi gerçekten beni çok etkiliyor.

'BEN' İN HİKAYESİNİ BİR DE SİZDEN DİNLEYELİM. NE ANLATIYOR?

'Ben' romantik bir şarkı. Bir ayrılık hikayesi ama sonunda da insanın çok fazla depresif hale girmediği şarkılardan bir tanesi. Çünkü kendinize değer vermek gerektiği mesajını da içinde barındırıyor. Umarım o mesajı almışsınızdır.

BİRAZDA VIDEO KLİPTEN BAHSEDELİM. NEREDE ÇEKTİNİZ KLİBİ? NASIL GEÇTİ ÇEKİMLER?

Videoyu Kapadokya'da çektik. Bir günde üç mevsim yaşadık gerçekten. Çünkü sabah kar yağışıyla güne merhaba dedik, ardından yağmur yağdı, akşamüzeri muhteşem bir güneş açtı. Sanki üç günde çekilmiş bir video gibi görünüyor ama bir güne hepsini sığdırdık. Kendimizi şanssız zannettiğimiz zamanların içinde şans yaşamış olduk. Benim için birçok ilkin yaşandığı bir video oldu. Yine sizinle ilk buluştuğum şarkımın klibini çeken Jülide Güngör, hem albüm kapak fotoğraflarını hem de videoyu çekti. Ve o ekipten birçok arkadaşımla bir araya gelme fırsatı buldum. Birazda eski günleri yad etmiş olduk. Tekrar aynı heyecanları yaşadım.

SEVENLERİNİZDEN GELEN TEPKİLER NASIL?

Gelen tüm mesajlara, videolara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Beni çok onurlandıran harika mesajlar ve videolar gönderiyorlar. Daha iyisini yapmak adına beni teşvik ediyorlar. Çok teşekkür ediyorum herkese.

BAŞKA PROJELER VAR MI?

Şimdilik bu şarkıyı paylaşmanın heyecanını yaşıyorum ama yaz aylarında yeni bir single ile bir arada olacağız. Çalışmalarına başladık. Birkaç şey yazdım, çizdim, karaladım. Mayıs gibi de yepyeni bir şarkı ile yeniden bir arada olacağımızın müjdesini de veriyorum.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music