RÖPORTAJLAR

Emel Müftüoğlu
Emel Müftüoğlu
Sevilen sanatçı Emel Müftüoğlu ile yepyeni single çalışması 'Gündem Yaratayım' hakkında konuşmak üzere bir araya geldik.
21.01.2019

ŞARKI İLE BULUŞMANIZ NASIL GERÇEKLEŞTİ?

 'Gündem Yaratayım mı?' Halil Koçak'ın bu tatlı, keyifli bestesi iki sene önce sevgili Yaşar Gaga'nın 'Alakasız Şarkılar' albümünü yaparken başladı. Sizinde bildiğiniz üzere bu albümde bir sürü sanatçı arkadaşım değişik, farklı şarkılar seslendirmişti. Çok kalabalık bir albüm oldu ve biz Poll Production'dan çıktığı için Polat ile oturup bu albümü ikiye ayırmaya karar verdik.Yani şarkılar telef olmasın birbirinden güzel diye şarkılar iki bölüme ayırdık. Sevgili Halil'in bu şarkısı ikinci çıkacak olan albümdeydi. Bu şarkı sürekli benim kafamda dönüyor, sürekli dilime takılıyor. Ben Polat'a şey teklif ettim; ''Bu şarkı çok tatlı bir şarkı bir deneyeyim mi?''diye. Hadi söyle dedi o da, sonra söyledik ve çok sevdik ve sizlerle paylaşmaya karar verdik. Hikayesi böyle oldu, enerjik ve keyifli geliyor bana ve hep şunu diliyorum tabii ki inşallah siz de aynı keyfi alırsınız, aynı enerjiyi sizlerle de paylaşabilirim.

BİRAZ KLİPTEN BAHSEDELİM...

Şarkıların yapılış döneminde hep yakınlarınızla paylaşıyorsunuz, işte beğeniyorlar mı, beğenmiyorlar mı, nasıl gidiyor? O aşama aşama benim de o aşamalarda hep yanımda olan arkadaşlarım var ve onlarla beraber şarkıyı dinliyoruz ve orada başlıyoruz dans etmeye. Tabii şöyle bir fikir çıkıyor 'biz bu klibi beraber çekelim! , böyle çok eğleniyoruz böyle yine eğlenelim.'  Zaten Deniz Akel yönetmeni benim konservatuvardan arkadaşım aslında çocukluk arkadaşım. Genellikle de Deniz ile çekerim klipleri, tabii Deniz'e alo diyoruz  geliyor  tamam kesin böyle yapmamız gerekiyor diyor. Bir sokak, mekan bir yer bulalım ama böyle de tatlıda olsun...

VİDEO KLİP NEREDE ÇEKİLDİ?

Narmanlı Han, yeni restorasyonu yapılmış daha kimse kullanmamış orayı buluyoruz Taksim'de. Eksik olmasın onlar da yerlerini açıyorlar bizlere sonsuz teşekkür ediyorum onlara da. Muhteşem bir gündüz gece geçiriyoruz klibi çekerken. Tabii bize yardımcı olarak gerçek dansçılar ve  yabancı bir takım manken arkadaşlarımız oynuyor, onlar da tesadüf Türkiye'ye başka bir reklam filmi için gelmişlerdi. Çok güzel oldu bizim klipte olmaları, renklendirdi, şenlendirdi  çok güzel kızlar var gerçekten. Yani keyifli bir yıl oldu.

BİR SONRAKİ PROJE İÇİN HAZIRLIKLARINIZ NE YÖNDE ?

Şimdi aslında böyle şeyler için önceden bir şey söylemek doğru gelmiyor bana çünkü söylüyorsunuz da ne kadar  yapılabilir onu kestiremiyorum. Mesela ben bir daha kolay kolay bir şey yapmam herhalde dediğimde bu şarkı ile tanıştım. Bunun gibi bir sürü şey olabilir hayatımızda. Hep aklımda şey vardı söylemek istediklerim diye bir albüm vardı, vardır ya hep hayatımızda kendi seslendirdiğiniz şarkılar vardır ama bir taraftanda hep içinizde kalmış 'ya şunu da keşke ben söyleseydim' ya da evde kendi başınıza kaldığınızda çok iyi söylediğinize inandığınız şarkılar hep bunun hayali vardı aklımda.  Böyle bir şey yapsam mı söylemek istediklerim diye, bu  sadece kafamda bir proje olarak duruyor.

Teşekkürler.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Sükut-u Hayal DMC
2
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
3
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc
4
Murat Dalkılıç Son Liman Poll Production
5
Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor Pdnd Müzik