RÖPORTAJLAR

Fatma Turgut
Fatma Turgut

Solo kariyerinin ilk stüdyo albümü 'Elimde Dünya'yı yayınlayan Fatma Turgut ile albüm detaylarını konuşmak üzere bir araya geldik.

25.06.2019

ALBÜMDE KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

İlk solo albümüm 'Elimde Dünya' sizlerle buluştu. Çok heyecanlıyım, çok mutluyum. Şahane insanlarla çalıştım. Prodüktörlerim Tarkan Gözübüyük, Ozan Tugen ve Cihan Barış. Aynı zamanda bana sahnede eşlik eden arkadaşlarım ve ben de eşlik ettik bu sürece. Birlikte 6 - 6 buçuk aylık bir stüdyo sürecinden geçtik. Çok güzel insanların, çok güzel arkadaşlarımın söz ve müzikleri var. Bunlar; Can Bonomo, Emre Aydın, Umut Kaya, Ersel Serdarlı, Cihan Güçlü, Ozan Ünlü ve Sibel Algan gibi tanıdığınız ve bildiğiniz isimler hepsi. Çok keyifli bir süreç oldu. Takdir edersiniz ki çok heyecanlıyım. İlk solo albümüm. 10 yeni şarkı ve her şey yolunda gidiyor.

'BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ' DA ALBÜMÜN HABERCİSİ OLDU…

Albümün habercisi olarak albümden yaklaşık bir buçuk ay önce 'Bir Varmış Bir Yokmuş' şarkısı ile albümün nasıl bir sounda sahip olduğunu, neler anlattığını öncü bir şarkı vererek albümü duyurdum. Hala çok güzel tepkiler alıyorum. Hala çok seviliyor, hala çok dinleniyor. Keyifli bir süreç oldu ve bu sürecin bir an önce karşı tarafa aktarılması için şarkıyı da sizlerle paylaşmak istedim.

ALBÜMLE İLGİLİ GERİ DÖNÜŞLER NASIL?

'Elimde Dünya' daha çok yeni yayınlandı ama muhteşem tepkiler alıyorum. Olabildiğince sosyal medyadan kim ne yazmış, kim ne demiş, şarkıların hangisi daha çok sevinmiş hepsini takip ediyorum. Ve şu an okuduğum yorumlar, aldığım geri dönüşler o kadar güzel ki gerçekten heyecanıma daha fazla heyecan katıyor. Gururla taşıyacağım bir albüm yaptım İyi ki de yaptım İyi ki de paylaştık çok mutluyum. Umarım bu şarkıları daha çok kliplendirerek sizlere ulaştırmaya devam ederim.

KONSERLER DEVAM EDİYOR MU?

Konserler tüm hızıyla devam ediyor. Haziran ayında şahane bir turnem var 5 Haziran itibariyle başlıyorum. Bunların hepsini sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz. Her şeyi oradan duyuruyorum.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Merve Özbey Kül Dmc
3
Yalın Halbuki Dmc
4
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music