RÖPORTAJLAR

Güliz Ayla
Güliz Ayla

Güliz Ayla ilk albümü "Güliz Ayla"yı anlattı

23.11.2015

İLK ALBÜMÜNÜZ ''GÜLİZ AYLA'' YI ANLATIR MISINIZ?
Öncelikle bu albüm uzun süren çalışmalarımız sonucunda hazırlandı. Çok küçük birkaç sentetik duyulan şeyler olsa da, sound olarak daha çok akustik ağırlıklı bir albüm olduğunu söyleyebilirim. Albümde dokuz parça var. Bunlardan söz ve müziği sadece bana ait olan parçaların yanı sıra, Sıla Gençoğlu, Efe Bahadır ve Yalın'ın yer aldığı ortak çalışmalarımız da var. Bir de müziği Christos Dantis' a ait yunanca bir parça yer alıyor. Sözlerini yine Sıla Gençoğlu yaptı. Albümün prodüktörleri Efe Bahadır ve Sıla Gençoğlu.

SILA GENÇOĞLU VE EFE BAHADIR İLE NASIL BİR ARAYA GELDİNİZ?
Kendileri ile dört, beş yıl öncesinden bir tanışıklığımız var. Bir albüm yapma isteğim olduğunu bilen ortak bir müzisyen arkadaşımız bizi bir araya getirdi. Karşılıklı oturduk, konuştuk ve çok keyifli bir albüm hazırladık.

ALBÜMÜN ADI NEDEN GÜLİZ AYLA?
Albümün adı Güliz Ayla çünkü bu benim ilk albümüm ve benim bir merhabam aslında. Hem müzik sektörüne hem de dinleyenlere. Bu yüzden kendi adımı kullanmayı tercih ettim.

ALBÜMÜN ÇIKIŞ PARÇASI ''OLMAZSAN OLMAZ'' OLDU. BUNUN ÖZEL BİR SEBEBİ VAR MI?
Aslında hiçbir zaman bir single ile çıkış yapmayı planlamıyordum. İlk olarak albümle çıkmak istiyordum. ''Olmazsan Olmaz'' stüdyoda işleri biten ilk parçamızdı. Albümün geri kalan parçalarını kayıt ederken bu şarkı hazır bekliyordu. Bahar zamanına denk geldi ve olumlu bir şarkı. Söz ve müziği bana ait. Bence üretmek bu işin en güzel ve en keyifli kısımlarından. Tamamen bana ait bir parçayla merhaba demek benim için çok önemliydi. Bu yüzden bu parça ile çıkış yaptım.

ŞARKI YAZARKEN NELERDEN İLHAM ALIRSINIZ?
Şarkıları yazarken illa kendi yaşantımdan bir şeyler katmıyorum. Yaşamak istediğim, hayalini kurduğum bir şey de olabilir. Ya da çok yakınımda birinin yaşadığı ve bana anlattığı, benimle paylaştığı bir şeyden de esinlenerek şarkılarımı yazabiliyorum.

ALBÜMÜN İKİNCİ KLİBİ ''BAHSETMEM LAZIM''A GELDİ. KLİBİ ANLATIR MISINIZ?
Klibi, İmre Haydaroğlu çekti. Riva'da bir taş evde çekimler gerçekleşti. Litvanyalı bir modelin yer aldığı klip, deniz kenarı bir son bahar temasını hatırlatıyor. Parçanın sözleri umut dolu olsa da melankolik bir havası var. İmre Haydaroğlu ile ilk kez çalıştım. Çekimler çok keyifli geçti. Klipte stil olarak, sade parçalar kullandık. Ben de oldukça sade görünüyorum. Benim kişisel zevkim de zaten bu.

ALBÜME YENİ BİR KLİP GELECEK Mİ?
Albümün üçüncü klibi için henüz netleşen bir şey yok. Ama düşündüğümüz şarkılar var. Albüme yeni bir klip gelecek.

SİZİNLE İLGİLİ GELİŞMELERİ NEREDEN TAKİP EDEBİLİRİZ?
Konser tarihleri netleşiyor. Benimle ilgili her türlü gelişmeyi ''gulizayla'' adresinden takip edebilirsiniz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sıla Karanfil Sony Music
2
Mabel Matiz Boyalı da Saçların Zoom
3
Buray Kabahat Bende Sony
4
Ersay Üner Nokta Sm Production & Dmc
5
Göksel Hiç Yok Avrupa Müzik