RÖPORTAJLAR

Hadise
Hadise
POWERTURK EKİBİ, SON GÜNLERDE “KAHRAMAN” ŞARKISININ KLİBİ İLE DİKKAT ÇEKEN HADİSE İLE BİR ARADAYDI. SANATÇI EKİBİMİZE YENİ GELİŞMELERİ VE İLERİYE YÖNELİK PLANLARINI ANLATTI…
07.03.2010

ÖNCELİKLE “KAHRAMAN”DAN BAHSEDELİM…

Klip bir reklam klibi gibi oldu. Sanki bir reklam filmi izliyorsunuz, klip izlemiyorsunuz. Zaten maksadımız da buydu çünkü bugüne kadar hep klip gibi klipler yaptık. Ben her klibimde farklı bir Hadise olmak istiyorum. “Düm Tek Tek” klibinde çok seksi bir Hadise var, dansçıları ile beraber. “Fast Life”da çok güzel oldu. “Evlenmeliyiz” klibi de çok eğlenceli oldu. Üzerimde tek kıyafetle çekilen ve o da çok sevdiğim bir klip oldu ama “Kahraman” benim “Kahraman” albümünden en sevdiğim şarkı. Bu şarkı için hep klip çekmek istedim, bu yüzden klibi çok fazla abartmadan çok değişik tutmak istedim. Şarkı’nın sözlerini gözlerimle, ellerimle, vücut dilimle ön plana çıkarmak istedim. Bence bunu çok güzel bir şekilde başardım bu klipte. Çok güzel bir klip oldu. Belçika’da çektik klibi. Klibimizin yönetmeni Şenol Korkmaz. Çok iyi bir arkadaşımdır. Çok güzel klipler çekiyor. 

KLİBİN DİĞERLERİNDEN FARKLI OLMASINI SAĞLAYAN ŞEY NEYDİ ?

Benim bu şarkı için hissettiğim her şeyi ekrana çok güzel bir şekilde yansıttı. Klibin benim için bir özelliği de bu klipte prodüksüyon dahil herşeyi ablam üstüne aldı. Çok başarılı geçti. İlk defa her şeyi kendimiz yapalım dedik ama çok başarılı oldu, onu da buradan tebrik ediyorum, çok zor bir iş hem beni dinleyip hem organizasyonu yapmak. Saç ve makyaj da çok doğal oldu. Böyle sade kullandık. Makyöz’üm ve kuaförüme teşekkür etmek istiyorum. Özel bir şey yapmak istedik. Bu klipte şu var, kıyafetler çok klas ve insanlar daha olgun bir Hadise görüyorlar çünkü klipte de “bakmam geriye, bana kahraman lazım” diyorum ve o sertliği, kendinden emin hislerimi, duygularımı yansıtmak istedim. Çekimlerde çok da duygusal anlarım oldu tabi. Şarkı çok duygusal. Klipteki bir ilk de o gün çok özel bir araba kullandık. Belçika’da sadece o günlüğüne vardı ve 7 ay boyunca rezerve edilmişti. Biz de o gün alık ve klibi de o gün çektik.  Styling’imi Mahmut Karadağ yaptı. Klip tek sette çekildi. Belçika’da klip çekimleri, fotoğraf çekimleri için kullanılan bir yerde 24 saat sürede çektik. İnsanlar bu klipte çok olgun bir Hadise görüyorlar. Çok mutluyum ben bu klipten.

YENİ BİR SINGLE HAZIRLIĞI İÇERİSİNDESİNİZ . BİZLER BU ÇALIŞMAYI NE ZAMAN DİNLEYEBİLECEĞİZ ?

Nisan ayında maxi single çıkartmayı düşünüyoruz. O şarkıya da çok çalışacağım, çok hareketli çok güzel bir şarkı yapmayı düşünüyorum. Belki de o şarkıya da “Düm Tek Tek” gibi Japonya gibi ülkelerde beğenilir. Örneğin Japon’lar İngilizce’yi çok anlamasalar da, kulaklarına melodisi güzel gelince, çok seviyorlarmış şarkıları. “Düm Tek Tek”de de böyle oldu. Zaten onun sözlerini anlamanıza da çok gerek yok. Ha aşk, ha ayrılık… Söz önemli değil ama çok enerji dolu bir şarkı. Eurovision’dan sonra, iki albüm çıkardım. İngilizce ve Türkçe ki yakında İngilizce olanı Türkiye’de de çıkaracağız. Onun görüşmeleri sürüyor. “Kahraman” da çok güzel parçalar var. “Evlenmeliyiz”den sonra biraz bekledik ve sonra “Kahraman” a klip çekmeye karar verdik. Kısa bir süre sonra full albüm yerine maxi single çıkaracağım. Her sene albüm yapmama imkan yok. Benim albümlerim çok kişisel ve ticari olacak bir albümü de yapamam. Albümlerimin içlerinde benim ruh hallerim saklı. Bu yüzden bu sene albüm için daha zaman lazım dedim. Twitter da baya aktifim. Oradan sevenlerim “bizi bekletme ne olur” diyor. Ben de kıramıyorum ve onları çok da bekletmeden, yazdan evvel 23 Nisan’da albümü çıkarmak istiyorum. Atatürk nasıl armağan etti ise gençlere, çocuklara 23 Nisan’ı bende onlar için bir single yapmak istiyorum. Benim kariyerimin ilk gününden beri bana destek oluyorlar. Ben ve plak şirketim de onlar için böyle bir şey hazırlıyoruz. 

WEB DÜNYASINDA NEREDESİNİZ ? SEVENLERİNİZLE AKTİF OLARAK İLETİŞİM KURMAK İÇİN WEB’İN OLANAKLARINI KULLANIYOR MUSUNUZ  ?

Web dünyasında inanılmaz gelişmeler oluyor. Facebook, mysapce, twitter … Bunların hepsinde olmak önemli. Ben Facebook’da yokum ama Twitter’da çok aktifim ve kendim cevap veriyorum her mesaja. Duruma bakarsanız artık sanatçılar ve hayranlar daha yan yana olmak istiyorlar. Ben bunu çok görüyorum. Fun’lar daha yakın olmak istiyorlar sanatçılara. Hayranların ne istiyorsa ona göre yürümen lazım.  Aktif olmak da çok önemli. Çok iyi tepkiler alıyorum mesela “Kahraman” ile ilgili. Mesela bu röportajı yaptığımızı twitter’a yazdım. Bazı sanatçılar ulaşılmamayı tercih edebilir ama ben bunu seçtim. Onlar nasıl benim dünyama giriyor ise, ben de onların dünyasına giriyorum. Onlara güzel mesajlar yazıyorum ve onların mutluluğu bana da enerji veriyor. Günüm süper geçiyor benim de. 

SINGLE ÖNCESİ VE SONRASI KONSER TAKVİMİNİZİN YOĞUNLUĞU NEDİR ?  KONSER PROJELERİNİZ VAR MI ?

Konser tarihlerim net değil yakında birkaç tane olacak ama singledan önce çok konser yapmak istemiyorum. Kostümler, yeni danslar ve değişik bir repertuarla tarihler de netleşecek. Çok güzel şeyler olacağına inanıyorum. Saç rengimi, kıyafetlerimi makyajımı değiştirmek istiyorum. Daha enerjik, daha deli dolu bir Hadise olacak. Ben “Kahraman”da natürel tarafımı da göstermek istedim. “Düm Tek Tek”in yoğunluğundan dolayı böyle olsun istedim. Yüzümde azıcık bir makyaj bile yoktu. Orada öyle olsun istedim ama bu daha değişik olacak.

BUNDAN SONRASI İÇİN NE GİBİ PLANLARINIZ VAR ? 

Bir senedir ablamla çalışıyorum. Ablam benim sağ kolum. Herkes benim hedeflerimi biliyor, dünya çapında bir sanatçı olmak istiyorum, umarım hedefime ulaşırım. En büyük rüyam okullar yaptırmak. Ben de yoğun bir dönemde diplomamı aldım yine de okulumu bırakmadım. Türkiye okullar konusunda hala zayıf. İşimin getirisi ile bu tür şeyler yapmak istiyorum. 

RÖPORTAJINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ben sizlere teşekkür ediyorum. Buradan tüm PowerTürk izleyicilerine sevgiler.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc
2
Mabel Matiz Mendilimde Kırmızım Var Zoom
3
Oğuzhan Koç Sükut-u Hayal DMC
4
Mehmet Erdem Ağlayamam Poll Production
5
Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor Pdnd Müzik