RÖPORTAJLAR

Melis Kar
Melis Kar

"Aşkta bir öz eleştiri" olarak betimlediği 'Kadın' adlı yepyeni şarkısını müzikseverlerin beğenisine sunan Melis Kar ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

24.02.2020

BİZLERE BİRAZ YENİ ŞARKINIZ 'KADIN'DAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Yeni şarkımın adı 'Kadın' ama YouTube kanalımdan dinleyenler onu 'Çukurdayım' adıyla biliyor. Bir senelik bir şarkı bu. Sözleri Çetin Tazeler'e, bestesi bana ve aranjesi de Ali Büyük'e ait. Biz akustiğini yayınladıktan sonra çok iyi yorumlar aldık. Akabinde hemen bunu Trap bir aranjeyle daha iyi anlatabileceğimizi düşündük ve şarkı bu hale geldi.

NASIL BİR HİKAYESİ VAR ŞARKININ?

Şarkı aslında erkek ağzından yazılmış bir şarkı ama benim seslendirdiğim bir şarkı. Aşkın mutlu zamanlarından ayrılığa ve sonrasındaki o sitemli dönemine kadar her şeyi anlatan kapsamlı bir hikayesi var aslında. Bir erkeğin ve kadının özeleştirisi diyebiliriz.

VIDEO KLIP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

Emrah Özbilen yönetmenliğinde harika bir klip çektiğimize inanıyoruz. Su altında önce efekt gibi zannedilen ama tamamı gerçek olan bir hikaye var. Beni bir piyanoyla beraber suyun altına attılar ve saatlerimi orada geçirdim. Hiç kolay olmadı ama değdi.

SU ALTI ÇEKİMLERİ İÇİN ÖZEL BİR HAZIRLIK YAPTINIZ MI?

Su altındaki ilk deneyimimdi. Tabi ki herkes gibi amatör dalışlar yapıyordum ama ilk defa regülatörle dalmayı öğrendim. Bir hafta öncesinde aşağıda nefes alabilmekle ilgili bir eğitim aldım. Fakat benim orada üzerime bir ağırlık takılacağını düşünmemiştim. Ve 10 kliloluk ağırlık takıldıktan sonra ilk denemede aşağıda piyano başındayken bir panik yaşandı. Çünkü bana yardım eden dalgıç kadrajın arkasında duruyordu ve bana ulaşması uzun sürdü. Nefes almak için onu çağırdığımda geç kaldı. Kendimi yukarı attım ama ağırlıklardan dolayı çıkamadım. Biraz su yuttum ve klip böyle başlamış oldu.

GELECEK MÜZİKAL PLANLAR NELER?

Bu seneyi aslında biraz dolu geçirmek istiyorum. Daha önceki yaptığım şarkılar arasında biraz zaman oluyordu. Kendi şarkılarımı kendim ürettiğim için biraz zamanlama problemleri yaşanabiliyor bazen. Bu kadar hızlı üretmeye inanmıyorum ve içime sindiği zaman bir şeyler yapmak istiyorum. Bu da böyle bir iş oldu. 'Kadın' çıkalı 2 hafta gibi bir süre oldu ama benim enerjim çok yüksek. O yüzden bu sene 4-5 şarkı çıkartmak istiyorum. Önümüzdeki bir buçuk ay içerisinde enteresan bir sürpriz de olacak aslında.  Benden daha önce duymadığınız tarzda ama bana yakıştırabileceğiniz türden bir şarkı ile geleceğim. Hatta bu bir cover olacak. Sonrasında Nisan gibi o eski özlenen poplarıma geri dönüyor olacağım.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
2
Berkay İki Hece Avrupa Müzik
3
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
4
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
5
Yalın İstanbul Dmc