RÖPORTAJLAR

Nilsu
Nilsu
'Adam Olamadık' isimli ilk teklisiyle müzik dünyasına adım atan Nilsu, şarkısının detaylarını bizlerle paylaştı.
14.05.2018

'ADAM OLAMADIK' NE ANLATIYOR?

Şarkımızın sözü ve müziği bana ait. Aslında anlatmaya çalıştığı şey; günlük hayatımızda herkesin yaşamış olduğu problemler.Her yaş grubundaki insan çok yoruluyor ve özellikle metropol insanında bir isyan var. Bizde bu isyanı anlatmaya çalıştık.

BİRAZDA ŞARKININ ORTAYA ÇIKIŞ HİKAYESİNİ DİNLEYELİM.

Ben çok küçük yaştan beri müzikle uğraşıyorum. Gerek enstrüman eğitimi, gerekse müzikle ilgili eğitimler alıyorum. Bu süreçte de bir şeyler yazmaya başladığımı fark ettim ama onların şarkı olup olmadığından tam emin değildim. Bir süre sonra bir baktım ki şarkı yazıyorum. O süreçte yol arkadaşım Umut Yunus Ateş ile tanıştım.  Biz birlikte çok güzel şeyler yazmaya başladık. Daha sonra menajerim Mesut Yanık ile tanıştım. Onun vasıtasıyla da aranjörümüz Tolga Kılıç'la tanıştım. Tolga yaptığımız şarkıları ve tarzımızı çok beğendi. Sonra da birlikte çalışmaya başladık ve sonucunda şarkımızı çıkarttık.

VIDEO KLIP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

Yönetmenimiz Doğan Tanyer ile Kerpe yakınlarında, sahil kenarında bir yerlerde çektik. Sonbahar sonuna doğru çektik klibimizi ve gerçekten çok soğuktu. İki gün sürdü çekimlerimiz. Çok dost ve çok arkadaşlarla dolu bir setti. Herkesin çok emeği geçti ve çokta içimize sinen bir video klip oldu.

HİKAYEYE NASIL KARAR VERDİNİZ?

Aslında ben o isyanı anlatmak için çok karanlık bir senaryo yazmak istedim. Günlerce kurguladım kafamda. Sonra bizimkilere getirdim senaryoyu. Biraz daha güzel, daha rengarenk bir iş olsun diye beni fikrimden caydırdılar. Ama sonuç olarak o istediğim karanlık klibi de aldım onlardan. Çok da mutluyum.

PEKİ NİLSU BUNDAN SONRA NASIL BİR YOL İZLEYECEK?

Öncelikle çok çalışacağız. Daha çok üretip eksiklerimizi tamamlayacağız.  Bizim en keyif aldığımız şey yazmak ve söylemek. Bunun için çok çaba sarf ediyoruz ve yapabilmeyi çok istiyoruz.

SİZİ NERELERDEN TAKİP EDELİM?

Beni sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz. Instagram hesabım "nilsu.official", Twitter hesabım "nilsu_official", Facebook'ta da Nilsu adında fan sayfamız var.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music