RÖPORTAJLAR

Oğuz Berkay Fidan
Oğuz Berkay Fidan
Türk pop müziğinin başarılı ismi Oğuz Berkay Fidan yepyeni single çalışması 'Kırılma Noktası'nı dinleyicilerin beğenisine sundu. Geçtiğimiz günlerde bir araya geldiğimiz sanatçı ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
24.12.2018

BİZE BİRAZ ŞARKIDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Yeni single çalışmamız 'Kırılma Noktası'nın sözü Yazgın Kaçak'a, müziği ve aranjesi de Osman Çetin'e ait. Şarkının çıkış noktası aslında benim uzun süredir  şarkı yapmayışımın ve bundan sonra ki müzik hayatımın kırılma noktası'nın

ŞARKININ ORTAYA ÇIKIŞ HİKAYESİ NASIL OLDU BİZİMLE PAYLAŞIR MISINIZ?

Birgün Yazgın ile otururken dedim ki ''müzik anlamında ne zamandır bir şey yapmıyorum, bir şarkıya bir dönüm noktasına bir kırılma noktasına ihtiyacım var, ne yapalım sen de şarkı var mı yok mu?'' gibisinden konuşurken  yaklaşık iki hafta sonra bana kırılma noktası şarkısını gönderdi. Dedi ki bu senin  kırılma noktan olacak o yüzden buna dedi başlayalım, girelim keyifli bir yere gitsin dedi. Şarkıyı dinledim çok da beğendim Osman'ın içinde olması Yazgın'ın içinde olması zaten başlı başına bir enerji kaynağıydı benim için. Aynı zamanda şarkıyı da çok beğenmem ile birlikte  şarkıya başladık ve 19 Ekim itibari ile şarkıyı yayınladık.

NASIL BİR VIDEO KLİP ÇEKTİNİZ?

Kırılma Noktası'nın yönetmeni ben ve İsmail Şabotiç diye bir arkadaşım. Görseline, vizyonuna çok güvendiğim İsmail ile birlikte şarkı bittikten sonra dedik ki klibi biz çekelim, nerede çekelim? İstanbul'da çekelim. Rahat , samimi bir klip olsun istedik açıkcası ve İstanbul'un çeşitli yerlerinde iki gün süre zarfında süren klibi çektik. Ve ondan sonrasında da kurgusu, rengi her şeyinide İsmail ile birlikte yaptıktan sonra yayınladık.

PEKİ GELEN YORUMLAR NASIL?

Şarkı yeni çok da taze ona rağmen sosyal medyada olsun, radyolardan olsun  gelen  tepkiler çok keyifli, güzel. Bir şekilde yine  pop müzik yaptık  tabii ki ama pop müziğinin içine biraz Karadeniz ezgilerini eklemeye çalıştık. Kemençe var çok güzel bir sentez oldu açıkcası o sentez de insanları çekti. Klibi de beğendiler, ikisinin birleşimine çok güzel tepkiler alıyoruz ve bu da bizi mutlu ediyor tabii ki.

 BİR SONRAKİ MÜZİKAL ÇALIŞMALARINIZ DA NASIL İLERLEMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Bu şarkıdan sonra artık çok büyük bir tüketim dünyası'ndayız ve baktığınız zaman sürekli şeyler vermek lazım insanlara çok çabuk tüketiyorlar ve yenilerini istiyorlar. Bundan sonra da açıkcası ben seneden seneye şarkı yapan bir sanatçıydım, artık iki, üç ayda bir insanlara yeni şarkıları veren ve kendi şarkılarını veren biri olarak onların karşısında olacağım.Kırılma Noktası' aslında bunun habercisi , yeni şarkılarımız hazır zaten albüm değil bundan sonra ilk iki şarkı single olacak. 2019'un sonuna doğru da bir albüm düşüncem var, inşallah albüm de gelecek.

SEVENLERİNİZE DAHA ÇOK SESLENEBİLMEK İÇİN NELERE DİKKAT EDİYORSUNUZ?

Türk pop müziği yapıyoruz . Türk pop müziği'nde biraz böyle bir tek düzelik olduğunu düşünüyoruz açıkcası ve çalıştığım aranjör arkadaşlarımla da bunun üzerine nasıl geçebiliriz, nasıl biraz daha Avrupai sound'lar yapabiliriz oturup her gün neredeyse tartışıyoruz. Yeni sound'lar bulmaya aramaya çalışıyoruz. Bundan sonra ki şarkılar da hem benim şarkım olacak hem kendim hissettiğim şarkılar olacak hem de bu istişarenin sonucunda çok farklı evet  yine Türk popunu seven insanlara hitap edeceğimiz ama bir tık daha farklı ve Avrupa'dan alabileceğimiz böyle müzik tarzlarını insanlara sunabileceğimiz şarkılar yapmayı  düşünüyoruz düşünmekten ziyade hazırlar zaten yakında sunacağız.

Teşekkürler.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
2
Ziynet Sali Bana da Söyle DMC
3
Buray Kabahat Bende Sony
4
Mabel Matiz Ft. Sibel Gürsoy Mendilimde Kırmızım Var Zoom
5
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc