PowerTürk Müzik Ödülleri 2021


En Güçlü Kadın Şarkıcı Adayları

En Güçlü Erkek Şarkıcı Adayları

En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı/Grup Adayları

En Güçlü Grup Adayları

En Güçlü Şarkı Adayları

En Güçlü Albüm Adayları

En Güçlü Klip Adayları

 
 

Aleyna Tilki (En Güçlü Klip Adayı)

Türkçe Müzik dünyasının yıldızı erken parlayan genç isimlerinden ALEYNA TİLKİ, 2016 yılında müzik piyasasına güçlü bir giriş yaptı. Sanatçı 2020 yılında çıkardığı 'Yalan' adlı parçası ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ KLİP kategorisi adayları arasında yer alıyor.

Aynur Aydın (En Güçlü Klip Adayı)

Türkiye'de ilk kez, 2011'de yayınladığı ilk stüdyo albümü "12 Çeşit La La - 12 Ways to La La"nın çıkış şarkısı "Yenildim Daima" ile tanınan AYNUR AYDIN, BÜNYAS HEREK ile birlikte yaptığı son projesi "Sahiden" ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ KLİP kategorisinde aday oldu.

Berkay (En Güçlü Erkek Şarkıcı / En Güçlü Şarkı)

2010 yılında yayınlanan ilk albümü "Ele İnat" ile müzikseverlerle buluşan BERKAY, bu yıl kariyerinin 10. yılını geride bıraktı. POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ERKEK ŞARKICI ve 'Kırgınım Ona' şarkısıyla EN GÜÇLÜ ŞARKI olmak üzere iki kategoride adaylığı bulunuyor.

Buray (En Güçlü Erkek Şarkıcı / En Güçlü Şarkı)

Müzik kariyerine başladığı ilk günden bu yana sürekli üretim ile ilerlemeye devam eden BURAY, 2015 yılında ilk albümü "1 Şişe Aşk"ı yayınladı. Albümün çıkış şarkısı "İstersen" ile dikkat çeken sanatçı, Türkçe müzik dünyasının efsanesi POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de, EN GÜÇLÜ ERKEK ŞARKICI ve şarkısı "Deli Kız" ile EN GÜÇLÜ ŞARKI kategorilerinin adayları arasında yer alıyor.

Dolu Kadehi Ters Tut (En Güçlü Grup Adayı)

Kariyerlerine 2014 yılında başlayan alternatif rock grubu DOLU KADEHİ TERS TUT, "Polonya'nın Başı Belada" adlı ilk albümlerini 2015 yılında yayınladı. Grup, Mayıs 2020'de çıkardığı 10. tekli çalışmaları "Neyin Nesi" ile müzik dünyasında dikkat çekmeyi sürdürdü. Kendilerini bir çeşit hikaye anlatıcısı olarak tanımlayan ve bunun için müziği araç edinen DOLU KADEHİ TERS TUT, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ GRUP adayları arasında.

Ece Mumay (En Güçlü Şarkıcı Adayı)

ECE MUMAY, sekiz yaşında gitar çalarak başladığı müzik hayatında, ilk şarkısı "Belki Bir Gün"ü 2017 yılında yayınladı. Sosyal medya ağlarında paylaştığı cover çalışmaları ile dikkat çeken genç yetenek, Haziran 2020'de "Galaksi" isimli şarkısı ile dinleyicileri 90'lar Türkçe pop yıllarına götürdü. Sanatçı, 2020 yılında yakaladığı başarı ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN ŞARKICI ödülüne aday oldu.

Ferhat Göçer (En Güçlü Albüm Adayı)

FERHAT GÖÇER 2005 yılının Eylül ayında, kendi adını taşıyan ilk albümü ile dinleyiciyle buluştu. Müzik dünyasına giriş yaptığı andan itibaren başarılı işlere imza atan sanatçı, 2020 yılında Sabahattin Ali'nin şiirlerinden bestelenmiş şarkılardan oluşan bir albüm ile sevenleriyle buluştu. 24 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan 'Sabahattin Ali Şarkıları' albümü ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ALBÜM kategorisi adayları arasında...

Gökhan Türkmen (En Güçlü Albüm / En Güçlü Klip Adayı)

Amatör olarak seslendirdiği "Büyük İnsan" şarkısı ile o dönem yaygın olmayan sosyal ağlarda, 2005 yılında beş milyondan fazla dinlenen GÖKHAN TÜRKMEN aynı isimli ilk albümünü 17 Nisan 2008 tarihinde yayınladı. Bugüne kadar birçok başarılı işe imza atan Türkçe pop müziğin yetenekli ismi, 6 Ağustos 2020'de yayınladığı hareketli parçası "Deli"nin dinamik video klibiyle de oldukça sevildi. POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de, bir yılda hazırladığı "Romantik" albümü ile EN GÜÇLÜ ALBÜM ve "Deli" şarkısının video klibi ile EN GÜÇLÜ KLİP kategorilerinde iki adaylığı bulunuyor.

Göksel (En Güçlü Kadın Şarkıcı Adayı)

Müzik kariyerine 1997 yılında, Sarp Özdemiroğlu prodüktörlüğünde adım atan ve ilk albümü "Yollar"ı yayınlayan GÖKSEL, geçmişte yakaladığı başarıyı her geçen gün artırarak ilerlemeye devam ediyor. Sözleri kendisine, müziği GÖKSEL-OSMAN ŞAHİN ortaklığına ait olan "Lütufsuz Yaz" teklisi ile sanatçı, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ KADIN ŞARKICI adayı...

Gripin (En Güçlü Grup Adayı)

POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ GRUP kategorisi adayları arasında yer alan GRİPİN, profesyonel anlamda müzik kariyerlerine ilk adımını 2001 yılında attı. Günümüze kadar yaptıkları çalışmalarla müzikseverlerin beğenisini toplayan grup, son olarak EZGİNİN GÜNLÜĞÜ "40 Yıllık Şarkılar" proje albümünde "Ebruli" adlı şarkıyı yeniden yorumladı. Bu yıl en çok dinlenen şarkılar arasında yer alan Ebruli'nin sözleri Hüsnü Arkan'a, müziği Nadir Göktürk'e ait...

Gülşen & Edis (En Güçlü Klip Adayı)

Türk pop müziğinin iki yıldızı GÜLŞEN ve EDİS, "Nirvana" adlı şarkıda güçlerini birleştirdi. SERKAN ŞEDELE – EMRE GÜVEN yönetmenliğinde kliplenen şarkı, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ KLİP kategorisinde aday olarak yarışıyor. Bölünmüş ekran teknolojisiyle çekilen klipte, iki şarkıcı farklı zamanlarda bulundukları mekanda aynı anda buluşmuş gibi gösterildi.

Hadise (En Güçlü Şarkı Adayı)

Kariyeri boyunca pek çok hit şarkıya imza atan HADİSE, 2005 yılında yayınladığı ilk stüdyo albümünden beri yaptığı her projeyle adından söz ettirmeyi başarıyor. 2020 yılında güçlü slowları ile listelerde yer alan sanatçının "Küçük Bir Yol" şarkısının kayıtları Los Angeles'ta yapıldı. Müzik ve düzenlemesi Devrim Karaoğlu'na, sözleri Mete Özgencil ve Devrim Karaoğlu'na ait... Şarkı POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ŞARKI kategorisinde yarışıyor.

Hande Ünsal (En Güçlü Kadın Şarkıcı Adayı)

POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ KADIN ŞARKICI kategorisinde aday gösterilen HANDE ÜNSAL, 27 Temmuz 2020'de yayınladığı "Yorgun Savaşçı" single çalışması ile yepyeni bir döneme girdi. "Yeni şarkı, yepyeni Hande!" sloganı ile tanımladığı "Yorgun Savaşçı" şarkısının sözü ve müziği de kendisine ait... 2020 yılına 3 başarılı single sığdıran yetenekli sanatçı, müzikal çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hande Yener (En Güçlü Kadın Şarkıcı / En Güçlü Albüm Adayı)

Müzik kariyerinin 20. yılını "Carpe Diem" albümü ile kutlayan HANDE YENER, dünya müziğinde trend olan akımları ustalıkla bu albümüne taşıdı. İlk çıkış şarkısı, albümün adını taşıyan "Carpe Diem" oldu. Söz ve müziği Berksan imzası taşıyan şarkının video klibi için İtalya'yı tercih eden sanatçı, Aytekin Yalçın yönetmenliğinde, tamamen tasarım bir klibe imza attı. HANDE YENER'in, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ KADIN ŞARKICI ve EN GÜÇLÜ ALBÜM dallarında adaylıkları bulunuyor.

Irmak Arıcı (En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı Adayı)

İlk kez soyal ağlarda yayınladığı şarkılarla dikkat çeken IRMAK ARICI, 2019 yılında Mustafa Ceceli ile seslendirdiği "Mühür" adlı şarkı ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. Türk pop müziğinin parlayan yıldızı, "Yağmurum Ol", "Gün Ağarmadan", "Kula Bela", "Mevzum Derin", "Mühür", "Gece Gibi Gönlün" şarkılarıyla dijital platformlarda milyonları aşan izlenme sayılarına ulaştı. Kariyerinde emin adımlarla ilerleyen genç sanatçı, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN ŞARKICI dalında adaylar arasında...

İkilem (En Güçlü Çıkış Yapan Grup / En Güçlü Grup Adayı)

"Bir Sebebi Var" isimli şarkıları ile dikkatleri çeken İKİLEM, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN GRUP ve EN GÜÇLÜ GRUP kategorilerinde adaylar arasında. Müzik kariyerleri 2010'lu yıllarda başlayan Serhat Karan ve Uğur Ateş; söz, müzik ve düzenlemeleri kendilerine ait olan şarkılarını İKİLEM adı altında, 2019 yılında yayımlamaya başladı. Alt pop, rock ve arabesk tınılardan beslenen İKİLEM grubu, "Bir Sebebi Var" adlı şarkıları için Hüseyin Demirkan yönetmenliğinde kamera karşısına geçti.

İkiye On Kala (En Güçlü Çıkış Yapan Grup / En Güçlü Grup Adayı)

Müzik kariyerlerine 3 albüm ve birçok tekli sığdıran İKİYE ON KALA, "Kafamda Kentsel Dönüşümler" adlı şarkısıyla dikkatleri çekti. İlk şarkılarını ev kaydı yaparak sosyal ağlar üzerinden 2014 yılında yayınlayan grup, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN GRUP ve EN GÜÇLÜ GRUP kategorilerinde aday.

Kenan Doğulu (En Güçlü Erkek Şarkıcı / En Güçlü Klip Adayı)

Türkçe Pop müziğin usta isimlerinden KENAN DOĞULU, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ERKEK ŞARKICI ve EN GÜÇLÜ KLİP kategorilerinde aday. Kariyeri boyunca sayısız hite imza atan KENAN DOĞULU, 2018 yılında yayınladığı "Vay Be" albümüne adını veren şarkısını 2020 yılında kliplendirdi. Yönetmenliğini Ali Demirel ile İpek Ural'ın yaptığı klip İstanbul'da yirmiye yakın mekanda çekildi.

Mabel Matiz (En Güçlü Şarkı Adayı)

POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ'nde geçtiğimiz yıllarda bir çok dalda ödülleri toplayan MABEL MATİZ, bu yıl da "Toy" şarkısıyla EN GÜÇLÜ ŞARKI kategorisinde adaylar arasında. Türk Pop müziğinin yenilikçi ismi MABEL MATİZ, bu projesinde genç kuşağın başarılı prodüktörlerinden Dj ARTZ ile bir araya geldi. Elektronik tınılarla Anadolu Pop'unu modernize eden "Toy" müzik listelerinde üst sıralarda yer almaya devam ediyor.

Madrigal (En Güçlü Çıkış Yapan Grup Adayı)

2015 yılında yayımlanan EP'leri ''Neden Diye Sorma'' ile dikkatleri çekmeyi başaran MADRİGAL, müzik üretimlerine kesintisiz devam ediyor. Son olarak 2020 yılı içerisinde yayımladıkları ve sosyal ağlarda da 10 milyona yakın dinleyiciye ulaşan ''Seni Dert Etmeler'' ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN GRUP dalında adaylar arasında yer alıyor.

Murat Boz (En Güçlü Erkek Şarkıcı Adayı)

Profesyonel müzikal yaşamına, başta Tarkan olmak üzere birbirinden özel sanatçının vokalistliğini yaparak başlayan MURAT BOZ, 2006 yılında başladığı solo kariyerinde pek çok hite imza attı. İlk teklisi ''Aşkı Bulamam Ben'' ile büyük kitlelere ulaşmayı başaran MURAT BOZ, yer aldığı program ve projeler ile kariyerinde hızla ilerledi. Sanatçı 2020 yılında paylaştığı ''Gece'' isimli şarkısı ile bir kez daha POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ERKEK ŞARKICI ödülüne aday.

Mustafa Sandal (En Güçlü Erkek Şarkıcı / En Güçlü Şarkı Adayı)

90'lı yıllara hem şarkıları hem de kendine özel dans figürleri ile damgasını vuran MUSTAFA SANDAL, konserleri ile de sevenleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Sanatçı bu yıl ''Damar'' adlı şarkısı ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ERKEK ŞARKICI ve EN GÜÇLÜ ŞARKI adaylığı bulunuyor.

Nahide Babashlı (En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı Adayı)

Azerbaycan doğumlu genç sanatçı NAHİDE BABASHLI, özellikle sosyal ağlar üzerinden seslendirip yayınladığı "Anlasana", "Ay Yüzlüm", "Hep Sonradan", "Dido", "Gözlerimi Kapatsam", "Deliler Kimi" gibi coverlar ile müzikseverlerin dikkatini çekmeyi başardı. Sanatçı söz ve müziklerinde Ömercan Özüaydın, Berkan Çelik ve Ersel Yıldırım imzası bulunan "Sevda Karası" adlı şarkısı ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN ŞARKICI dalında aday...

Oğuzhan Koç (En Güçlü Klip Adayı)

"Gül ki Sevgilim", "Giden Günlerim Oldu" gibi pek çok hitin söz ve müziğinde imzası bulunan OĞUZHAN KOÇ, profesyonel müzik hayatı boyunca kendi seslendirdiği şarkıları dışında, birbirinden özel ismin şarkısına da imzasını atmaya devam ediyor. Sanatçı, Mehmet Ali Ergin yönetmenliğindeki eğlenceli video klibi ''Kendime Sardım'' ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ KLİP adayları arasında yer alıyor.

Özgün (En Güçlü Şarkı Adayı)

2005 Kasım ayında çıkardığı "Elveda" albümü ile pop müzik kariyerine kuvvetli bir başlangıç yapan ÖZGÜN, verdiği çok sayıda konserle de müzikseverlerden tam not almayı başardı. Sanatçı 2020 yılı içerisinde yayımlanan ''Mahzen'' adlı şarkısı ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ŞARKI kategorisinin adaylarından.

Seher Çelik (En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı Adayı)

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Devlet THM Korosu'nda, ses sanatçısı olarak görev yapan sanatçı, aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi'nde kendi kurmuş olduğu 'Dünya Müzikleri Topluluğu'nun genel sanat yönetmeni ve koro şefidir. SEHER ÇELİK sözü ve müziği Şehrazat'a ait olan ''Hayat'' şarkısı ile 2020'nin başarılı isimleri arasında yer aldı. Sanatçı POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN ŞARKICI adayı.

Sertab Erener (En Güçlü Kadın Şarkıcı / En Güçlü Albüm Adayı)

1992 yılında ilk albümü "Sakin Ol" ile kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran SERTAB ERENER, 2003 yılında "Everyway That I Can" ile Eurovision Şarkı Yarışması birinciliğini kazandıktan sonra ülke içindeki başarısını dünya ile de paylaşmış oldu. Sanatçı son albümü "Ben Yaşarım'' ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ALBÜM ve EN GÜÇLÜ KADIN ŞARKICI kategorilerinde aday oldu.

Sıla (En Güçlü Kadın Şarkıcı Adayı)

Kariyerine 2007 yılında, kendi adını taşıyan ilk albümü ile başlayan SILA, müzik üretimine bugüne dek ara vermeden devam etti. 2020 yılında ''İnandım'' şarkısı ile müzik listelerinde yer alan sanatçı POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ KADIN ŞARKICI adayları arasında.

Sinan Akçıl (En Güçlü Albüm Adayı)

Müzik hayatına 6 yaşındayken piyano ile başlayan SİNAN AKÇIL, hayatı boyunca müzik ile iç içe oldu. Yıllar içinde kendi seslendirdikleri dışında, söz ve müziklerini yaptığı pek çok hit şarkıya imza attı. Son olarak 2020'nin Şubat ayında, pop müziğin öncü isimlerinin yer aldığı ''Piyanist'' albümü ile POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ALBÜM adayları arasında yer alıyor.

Yalın (En Güçlü Erkek Şarkıcı / En Güçlü Şarkı Adayı)

2004 yılında radyolar ve müzik televizyonlarında yılın en dikkat çekici çıkışını "Zalim" isimli şarkısı ile yapan YALIN, müzik yaşamına kesintisiz üretim ile devam ediyor. Kariyeri boyunca pek çok önemli hite imza atan YALIN, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de "Halbuki" ile EN GÜÇLÜ ŞARKI ve EN GÜÇLÜ ERKEK ŞARKICI ödüllerine aday.

Yüzyüzeyken Konuşuruz (En Güçlü Grup Adayı)

2011 yılında kurulan ve yıllar içerisinde bir çok değerli müzisyenin eşliği ile müzik üreten alternatif rock grubu YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ GRUP adayları arasında yer alıyor.

Zakkum (En Güçlü Grup / En Güçlü Albüm Adayı)

Uzun süreli birliktelikleriyle başarılı projelere imza atan ZAKKUM, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de iki kategoride adaylar arasında. 1999'dan bu yana müzik çalışmalarını sürdüren grup EN GÜÇLÜ GRUP ve albümleri "Duble" ile EN GÜÇLÜ ALBÜM kategorisinde aday.

Zehra (En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı Adayı)

2020 yılının müzik dünyasına kazandırdığı isimlerden biri olan ZEHRA, "Cennetten Çiçek" şarkısıyla sosyal medya mecralarında ünlenmiş, şarkı pek çok farklı mecrada takipçiler tarafından yeniden işlenmişti. Sanatçı POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN ŞARKICI dalında adaylarımız arasında.

Zeynep Bastık (En Güçlü Şarkı Adayı)

PowerTürk ekranlarında ilk kez, o dönem vokalistliğini yatığı MURAT DALKILIÇ ile seslendirdiği "Lüzumsuz Savaş" şarkısı ile izlediğiniz ZEYNEP BASTIK, ilgi gören akustik coverlar ve ev performanslarının ardından, kariyerine dikkat çeken düetler ve solo çalışmaları ile devam ediyor. ZEYNEP BASTIK, POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'de "Her Mevsim Yazım" şarkısı ile EN GÜÇLÜ ŞARKI adaylarımız arasında yer alıyor.

Ziynet Sali (En Güçlü Kadın Şarkıcı Adayı)

POWERTÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2021'in EN GÜÇLÜ KADIN ŞARKICI adaylarından Ziynet Sali, kariyerinde bugüne dek pek çok hite imza attı. Sanatçı 2020 yılında PowerTürk ekranlarında "Ömrüm" ve "Kalbim Tatilde" şarkıları ile yer aldı.