İYİ PARTİ BU HAFTA KAMPA GİRİYOR
Türkiye'den Haberler
9 Temmuz 2024 15:48

İYİ Parti, bu hafta Afyonkarahisar'da kampa giriyor. İki gün sürecek kampta, partinin yeni yol haritası da belirlenecek. Ayrıca ekonomiden iç siyaset ve dış politikaya kadar Türkiye'nin gündemindeki tartışma ve başlıkların da ele alınması bekleniyor.

İYİ Parti, Afyonkarahisar'da 12-14 Temmuz tarihleri arasında İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu başkanlığında istişare kampına giriyor. Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu üyeleri ve başkanlık divanı üyelerinin katılacağı kamp, Dervişoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayacak. Birçok konu başlığı ele alınacak.

Programda, 31 Mart'ta yapılan yerel seçim sonuçları değerlendirilecek. İç siyasete ilişkin gündemdeki başlıklar, yeni anayasa tartışmaları ile sığınmacılar başlığı ele alınacak. Kampta, Göç Politikaları Başkanlığı'nca bir sunum yapılması da bekleniyor.

Ayrıca teşkilat işleri, medya tanıtım ve mali işleri başkanlıklarınca da programda bir sunum gerçekleştirilecek. Kampta, 2028 seçimlerine hazırlık çerçevesinde izlenecek yeni yol haritasının belirlenmesinin yanı sıra, 31 Mart'ta yapılan yerel seçim sonuçları değerlendirilecek.

Partinin, Meclis Grup Başkanlığı'nca meclis faaliyet ve çalışmaları hakkında ise katılımcılara bilgi verilecek.