MANSUR YAVAŞ: PARTİZANLIK YAPMIYORUZ
Türkiye'den Haberler
27 Şubat 2024 16:09

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmalarına devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kalecik Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuşan Yavaş, ''Ankara halkı kimseyi ayırmadığımızı, parasını boşa götürmediğimizi gördü ve bizi de sevdi. Partizanlık yapmadığımız için Ankara halkı büyük oranda destek veriyor.'' dedi.

31 Mart'taki yerel seçimlere az bir süre kala belediye başkan adayları saha çalışmalarına hız verdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bu kapsamda CHP Kalecik Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Burada konuşan Yavaş, belediyelerin, doğumdan ölüme kadar vatandaşın her türlü ihtiyacında yanında olması gerektiğini belirtti.

YAVAŞ'TAN MAL VARLIĞI ÇAĞRISI

Görevi süresince bütçelerini ve harcamalarını şeffaf şekilde paylaştıklarını söyleyen Yavaş, yerel seçimlerdeki bütün adayların göreve gelmeden önceki ve sonraki mal beyanlarını açıklaması gerektiğini ifade etti.

''ÜLKEMİZ YOLSUZLUK BELASINDAN KURTULSUN''

"Artık ülkemiz yolsuzluk belasından kurtulsun. Ankara'da 'çalıyor ama çalışıyor' felsefesini, kin ve ayrımcılığı tarihe gömdük. Bundan sonra inşallah olmayacak." diyen Yavaş, 5 yıldır hayata geçirdikleri projelerin şimdi diğer siyasi partilerce vaat olarak sunulduğunu söyledi.

''ANKETLERDE YÜZDE 60'LI ORANLARI GÖRÜYORUZ''

Mansur Yavaş, şunları kaydetti:

"Artık bana belediye meclisi üyesi lazım. Elimden tutacak belediye başkanları lazım. Çünkü Ankara halkı kimseyi ayırmadığımızı, parasını boşa götürmediğimizi gördü ve bizi de sevdi. Halkın hizmetlerden memnuniyeti yüksek. Partizanlık yapmadığımız için Ankara halkı büyük oranda destek veriyor. Anketlerde yüzde 60'lı oranları görüyoruz."