RİZE'DE FIRTINAYA KAPILAN KADINI ARAMA ÇALIŞMALARI 6'NCI GÜNÜNDE
Türkiye'den Haberler
2 Aralık 2023 11:59

Rize'nin Ardeşen illçesinde odun toplamak için gittiği sahilde fırtına nedeniyle oluşan dalgalara kapılan Zeynep Bekar'ı arama çalışmaları 6'ncı gününe girdi. Yaklaşık 100 kişilik ekibin katıldığı çalışmalara Sahil Güvenlik ekipleri de destek veriyor.

Rize'de fırtınaya kapılıp kaybolan kadını arama çalışmaları 6'ncı gününe girdi. Ardeşen ilçesinde yaşayan Zeynep Bekar, 27 Aralık'ta odun toplamak için gittiği sahilde kayboldu. Evine dönmeyen Bekar için ailesi kayıp başvurusunda bulundu.

AFAD ve polis ekipleri, Bekar'ın sahile inmiş olabileceği ihtimali üzerine, bölgede çalışma yaptı. Sahilde yapılan aramada Bekar'a ait olabileceği düşünülen çizme teki bulundu. Zeynep Bekar'ı arama çalışmaları, 6'ncı günde sabahın erken saatlerinde yeniden başladı.

Sahil boyunca karadan, havadan ve denizden çalışmalarını sürdüren ekipler, kıyıdan gözlemlerde bulunuyor. Yaklaşık 100 kişilik ekiple devam eden jandarma arama kurtarma köpeğinin de kullanıldığı aramalara Sahil Güvenlik, botlarla denizden, helikopterle de havadan destek veriyor.