DC Comics
May 29, 2020
01:11:17
Spirit Of Eden..
Sep 1, 2019
02:13:50
Cüneyt Dalyan
1970 lerin başında Eskişehir'de doğdum, ailemin tek çocuğu olmaktan kaynaklanan kendi kendine vakit geçirebilme ve yetebilme uğraşısı beni erken dönemlerde oyalanacak hobiler bulmaya itti. Bu hobiler arasında en büyüğü olan müziğe tutkum bağımlılık derecesine ulaşmaya başladıkça hayatımda başka şeylerin de önüne geçtiğini farkettim. Bu farkındalık bende bir süre sonra dinlerken keyif aldığım plakları insanlar ile paylaşma, onların da takdirini ve beğenisini kazanma arzusunu doğurdu. Bu arzunun fazla zaman geçmeden "işin mutfağında yer alma" isteğine dönüşmesi kaçınılmaz idi. 
80'lerin sonlarında işi daha iyi öğrenmek adına sahil beldelerindeki "Diskotek" adı verilen mekanlarda Dj'in arkasında bekleyip, ihtiyaç molası aldıklarında bana izin verilen slow plakları döndürme dönemi fazla üzün sürmedi. Henüz lise eğitimi bitmeden maaş karşılığında kendime ait dj kabinlerinde yaz tatillerimi geçirmeye başladım.
İnsanları bir mekanda çaldığım müzikle eğlendirebilmenin zevki kesinlikle eşsiz idi fakat onlara kendi yaşam alanlarında hazırlıksız ve konforlu anlarında ulaşabilmek çok daha keyif veriyor ve daha özgür tarzlara girebilmemi sağlıyordu. Dönem dönem istekler üzerine hazırladığım mixtape'ler ile ulaşmaya çalıştığım bu alan özel radyoların yayına başlamasıyla daha kolay ulaşılabilir bir hale geldi.
Eskişehir Genç Radyo'da başlayan yayın hayatım, daha büyük kitlelere ulaşmak adına GSF Resim öğrenimimi yarıda kesip İstanbul'a Number One Fm'e transfer olmak ile devam etti. 90'lar boyunca Number One'da her gece kendime ait 3 saatin yanısıra Energy 102 ve Kiss gibi istasyonlarda da yayın yapıyordum. Ömer Karacan ile birlikte yaptığımız Eclectrip ile elektronik müzik kulvarlarında yenilikleri kovalarken haftasonları dönemin popüler pekçok mekanında resident yada konuk olarak plaklarımı döndürmeye devam ettim.
2000 yılında Eskişehir'e döndüm. Şu an kendime ait popüler bir Irish Pub'a ve evimde güzel bir müzik stüdyosuna sahibim. Plakları sıraya dizip bunları sizlerle paylaşmaktan hala ilk günkü kadar zevk alıyorum.