RÖPORTAJLAR

Altay
Altay

Kısa bir süre önce yeni single çalışması 'Kalp Gözüm'ü müzikseverlerle buluşturan Altay ile yeni şarkısını ve gelecek planlarını konuştuk.

26.02.2018

BİZLERE YENİ ŞARKINIZ 'KALP GÖZÜM'Ü ANLATIR MISINIZ?

Şarkımızın sözü ve müziği Mustafa Erdoğan'a ait. Aranjesini Alper Atakan yaptı. Dinleyenler bilirler şarkımız bir aşk şarkısı. Tüm sevenlerin keyifle dinleyebileceğine inandığım bir şarkı bu. Tüm aşıklara, aşık olacaklara veya aşık olmuş ve ilklerini hatırlayacaklara armağan olsun şarkımız.

PEKİ BU ŞARKIYLA NASIL BULUŞTUNUZ?

Mustafa ile akşam telefonda konuştuk. Bir aşk şarkısı istiyorum, inşallah yazabiliriz dedim. Çünkü bu aralar naif, insanların kalbine dokunan, herkesin kendini içinde bulabileceği bir aşk şarkısı yok dedim. Sabah telefonumdaydı şarkı. Hemen şarkımızı hazırladık. Heyecanlanmıştık çünkü. Konserlerimizde de herkese dinlettik şarkıyı. Dinleyicilerden de tam not alınca biz de gayet keyifli bir şekilde stüdyo aşamasına geçtik. Şimdi de müzikseverlere sunduk.

SEVENLERİNİZDEN GELEN TEPKİLER NASIL?

Aldığımız tepkiler çok güzel, bu da bizi çok mutlu ediyor. Dünyayı döndüren duygunun aşk olduğunu bir kere daha anladım. Aşıkların da aşk şarkılarına ihtiyacı varmış. Herkese iyi dinlemeler.

BİRAZDA 'KALP GÖZÜM'ÜN VİDEO KLİBİNDEN BAHSEDELİM…

Klibimizi İmre Haydaroğlu ile çektik. Daha öncesinde de İmre ile çalışıyorduk zaten. Bu klibimizin senaryosu tamamen İmre'ye ait. Birkaç tane senaryo üzerine tartışmıştık kendisiyle. Sonra beni aradı ve bir reklam filmi gibi çekeceğiz dedi. Tekrar buluştuk ve çok hoşuma gitti. İlkleri anlatan bir klip yaptık. Klibimizde her yaşamış olduğumuz şeyin ilkini size sunduk. Buradan da kendisine teşekkür ediyorum. Emeğine sağlık.

BU SINGLE ÇALIŞMASINDAN SONRA MÜZİKSEVERLERİ NELER BEKLİYOR?

Zaten bizim albümümüz çıkmıştı. O albümün içine ikinci CD olarak dahil ettik bu şarkıyı. Albümümüzden 'Ziyaret' isimli şarkımızın klibini hazırlayacağız. Ama biz hiçbir şekilde durmuyoruz. Klibimizi gönderdiğimizde yeni şarkı arayışlarına başlamıştık zaten. Ben kendim yapmaya çalışıyorum, yapamadığım zamanlarda da diğer müzisyen arkadaşlardan temin ediyoruz şarkılarımızı. Gayet büyük bir aileyiz aslında. Biz hepimiz başarılı olabilmemiz için elimizden geleni yapıyoruz.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDEKİ KONSER PROJELERİNİZ NELER?

Konserlerimiz çok yoğun. Bizim kurumsal anlaşmalı olduğumuz firmalar var. Onların gecelerinde çıkıyoruz. Belediye konserlerimiz çok yoğun, üniversite işlerimiz var. Onun haricinde vakit bulursak gece kulübü çalışmalarımız oluyor. Sahnede çok keyif alarak şarkı söylediğim için benim için sahne dinlenme yeri aynı zamanda. Konser verdiğim zaman rahatlıyorum ve enerjimi bir şekilde boşaltmış oluyorum. O yüzden gelen ve bizi tercih eden herkese teşekkür ediyorum. 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music