RÖPORTAJLAR

Atiye
Atiye

Atiye, “Soygun Var” adlı son albümünün içeriğini ve albümle aynı adı taşıyan klip çalışmasını bizlere anlattı.

21.07.2013

ALBÜM NE KADAR SÜREDE HAZIRLANDI?

Yaklaşık 5-6 ay içerisinde tamamlandı, 2 senelik bir aradan sonra. 

BU ALBÜMDE KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Prodüktörlüğünü İskender Paydaş yaptı. İskender’in de bir bestesi yer alıyor. Kendi bestelerimden yine 4 tane var albümde, babamla birlikte yazdığım. Bunlardan bir tanesi ‘’Sor’’, Emre Aydın ile olan düet. Diğerleri ‘’Korkma’’, ‘’Durma’’ ve ‘’Ya Habibi’’. Kendi şarkılarımın dışında Deniz Ertem’in ‘’Senin Modan Asla Geçmez’’ adlı şarkısı var. Nazan Öcel’in, Bora Duran’ın, bir de Murat Güneş’in cover’lara yazdığı Türkçe sözler var. Cover’lar zaten bildiğiniz gibi ‘’Soygun Var’’, diğeri de ‘’Bir Hain’’. 

BİRAZ DA ALBÜMÜN İLK KLİBİNDEN BAHSEDELİM. ÇEKİMLER NASIL GEÇTİ? 

‘’Soygun Var’’ın klibini Nihat Odabaşı çekti. Albümün imaj fotoğraflarını da o çekti, bir önceki albümde olduğu gibi. Klip çekimi bayağı uzun sürdü, her zamanki gibi. 25 saatlik bir çekimde tamamlandı klip. Hem Nişantaşı’nda, hem stüdyoda çekildi klip. Aynı zamanda stüdyonun dışında da gece çekimlere devam ettik. Hem yorucu hem eğlenceli bir çekim oldu. 

KLİBİN KONUSUNA NASIL KARAR VERİLDİ?

Nihat şarkıyı dinlediğinde çok beğendi. Bir dans klibi olmasını istiyordum ben ama Nihat dedi ki; ‘’Bu şarkıda çok malzeme var, ben seni bir oyuncu olarak görmek isiyorum aynı zamanda klipte.’’ Bu yüzden çok hareketli bir klip oldu aslında. Bir hırsızı canlandırıyorum. Aşık olduğum adamın kalbini çalıyorum. 

ALBÜME KLİPLER GELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Yakında ikinci bir şarkıma klip çekeceğiz. Ama hangi şarkı olduğu daha belli değil. Muhtemelen yine hareketli bir şarkı olacaktır. 

BU GÜZEL GELİŞMELERİ NERELERDEN ÖĞRENEBİLİRİZ?

Konserlerimi, benimle ilgili olan tüm haberleri, yeni gelişmeleri facebook’dan, twitter’dan ve yeni web sayfam www.atiye.com’dan öğrenebilirsiniz.

BU KEYİFLİ SOHBET İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ben teşekkür ederim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
2
Berkay İki Hece Avrupa Müzik
3
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
4
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
5
Yalın İstanbul Dmc