RÖPORTAJLAR

Ayla Çelik
Ayla Çelik

Türk Pop Müziğine Kazandırdığı Hit Şarkılarla Adından Söz Ettiren Ödüllü Şarkı Yazarı Ayla Çelik, Uzun Süredir Üzerinde Çalıştığı Yeni Albümü ''BEN'' ile Dinleyicilerinin Karşısında.

22.02.2016

''BEN'' ALBÜMÜ NE ZAMAN ÇIKTI VE ALBÜMÜN İÇERİĞİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Albümü 15 Ocak'ta sizlerle buluşturduk. Albümde 6 şarkı ve şarkıların farklı versiyonları ile birlikte toplamda 10 parça var. Çıkış şarkım, ''Aşk Şarkıları''nın bir de Ozan Çolakoğlu ile yaptığımız bir versiyonu var. O biraz daha duygusal bir şarkı oldu. ''Altın Sarısı'' adlı şarkım albümde 3 farklı versiyonla yer alıyor. Bu şarkıda Erhan Bayrak, Mustafa Ceceli ve Miraç Kutlu ile çalıştım. ''Osman''diye bir şarkı var. Bu şarkı diğerlerinden biraz farklı oldu. Ankara'ya gidiyormuşuz gibi başlıyor ve sonra bir anda kendimizi Bebek'te buluyoruz. Yine bu şarkının da aranjesini Erhan Bayrak yaptı. Albümde sürpriz bir düetimiz var. Sevgili Beyazıt Öztürk ile beraber seslendirdiğimiz ''Bağdat'' adlı şarkımız. Albümdeki bütün şarkıların sözleri bana ait. 3 şarkının müziklerini de ben yaptım. Diğer 3 şarkının müzikleri Gökhan Tepe'ye ait. Gökhan Tepe konservatuardan arkadaşım olur. Albüm fotoğraflarımı ise Jülide Güngör çekti.

ALBÜMÜN ÇIKIŞ PARÇASI OLARAK NEDEN ''AŞK ŞARKILARI''NI SEÇTİNİZ?

''Aşk şarkıları''nı bitirdiğim gece ki ben normalde gece şarkı yapmıyorum. Şarkılarımı genelde sabah yazarım. Ama bu şarkı bir türlü bitmedi. Beni sürükledi geceye kadar. ''Bu çok güzel bir parça'' dedim ve o gün karar verdim aslında bu parçanın çıkış parçası olacağına.

''AŞK ŞARKILARI'' NASIL BİR ŞARKI?

Şarkının düzenlemesini sevgili Erhan Bayrak yaptı. ''Aşk Şarkıları'' iki farklı parçaymış gibi algılanıyor. Genelde bu aralar duyduğum bir eleştiri bu. Fırsat bulmuşken buradan bunu da söylemek isterim. İki apayrı duygudan bahsediyor şarkı. Doğal olarak sözün bir rengi olduğu gibi müziğin de bir rengi olmalı diye düşündüğüm için iki ayrı renkte bir beste yaptım.

''AŞK ŞARKILARI''NIN VİDEO KLİBİNDE KİMİNLE ÇALIŞTINIZ?

Klibimizi Metin Arolot çekti. Çok iyi arkadaşım ve aynı zamanda hayranlık duyduğum bir yönetmen. Onunla birlikte bir iş yapmak hayalimdi. Bu şarkıda birlikte çalıştık ve çok da keyifli bir çalışma oldu.

ALBÜMÜN İKİNCİ KLİBİ HANGİ ŞARKIYA GELECEK?

Büyük ihtimalle ikinci klip ''Bağdat'' a gelecek. Dinleyicilerden gelen isteklere göre de hareket etmek istiyoruz. Benim kalbim de bunu söylüyor. Beyazıt ile bir konuşalım bakalım ne diyecek.

SİZİNLE İLGİLİ GELİŞMELERİ NEREDEN TAKİP EDEBİLİRİZ?

Benimle ilgili tüm gelişmeleri ''aylacelik.com '' adresinden takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
2
Sıla Karanfil Sony Music
3
Yalın Deme Bana Yokum Dmc
4
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
5
Buray Tac Mahal Sony Müzik