RÖPORTAJLAR

Can Oflaz
Can Oflaz

Can Oflaz, yepyeni teklisi 'Aşk mı Meşk mi' ve gelecek projelerini bizlerle paylaştı.

01.10.2019

'AŞK MI MEŞK Mİ?'NİN HİKAYESİNİ BİZLERLE PAYLAŞIR MISINIZ?

Yeni şarkımın hatta ilk singleımın ismi 'Aşk mı Meşk mi?'. Bu şarkıyı 4 sene önce kendi kendime 10 dk içerisinde yazdım. Sonra bir konserimde çalmamı önerdi arkadaşlarım. Herkes çok sevdi şarkıyı ve ben de tam olarak o an karar verdim. Evet, bu benim ilk singleım olmalıydı. Araya bir 'Fikrimin İnce Gülü' girdi belki ama ilk kendi yazdığım şarkı bu oldu.

ARANJESİNDE KİMLE ÇALIŞTINIZ?

Aranje olarak Gürsel Çelik ile çalışmak istedim. Gürsel'e bu şarkıyı ilk dinlettiğimde şarkının çok güzel olduğunu ve başka bir forma sokabileceğimizden bahsetti bana. Nitekim de o şekilde oldu.

Aşk mı Meşk mi şarkısı aslında benim bir şey düşünmeden yazdığım bir şarkı. Belki çoğu arkadaşımız bu şarkıyı yazarken bir aşk hikayemden esinlenere yazdığımı düşünebilir. Yalnızca âna ve gitara fokuslanarak yazdım bu şarkıyı.

VİDEO KLİP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

Klibin yönetmeni Anıl Can'dı ve Cihangir'de çektik. Uzun bir gece oldu. Hatta maalesef klipte aksilik yaşadık. Bir sahnede beni akrep soktu. Gecenin üçünde acil bir şekilde hastaneye gitmek zorunda kaldık. Sonrasında kağıt imzalayıp hastaneden çıkıp çekimlere devam ettim. Biraz stresli ama bir yandan da keyifli bir çekim oldu benim için. Klibin son aşamasında Poyraz Sayan ile çalıştık. Kendisi benim çocukluk arkadaşım zaten. Zaten duvardan çıkan kalpleri, çoraplardaki kalpleri görüyorsunuzdur. Klibi izledikten sonra aklınızda kalan şey kalp olursa ne mutlu bize.

YAKINDA KONSERLER OLACAK MI?

Sahneye ben tek başıma çıkıyorum. Değişik bir sistemim var. Ekim ayından itibaren konserlere yeniden başlıyoruz.  Geçtiğimiz sene hem Almanya'da hem de Türkiye'nin birçok şehrine gittim. Ama 'Aşk mı Meşk mi' ile başlayan yolculuğum, tek başıma sahneye çıkarak devam ediyor olacak. Konserler çok eğlenceli geçiyor. Hem' Fikrimin İnce Gülü' tazında şarkılar çalıyorum, hem 'Aşk mı Meşk mi' tarzı, hem 'Olduramadım' tarzında inanılmaz dans ettiğimiz akşamlar yaşıyoruz birlikte aslında. O yüzden konserler için inanılmaz heyecanlıyım. Herkesi konserlerime beklerim.

KONSERLER DIŞINDA BAŞKA PROJELER VAR MI?

Aşk mı Meşk mi aslında çok yeni ama bununla birlikte benim besteci kimliğimi ortaya çıkartan bir şarkı oldu. Bundan sonra tabii ki coverlar yapmaya devam edeceğim ama bunun haricinde kendi şarkılarımı paylaşmak için inanılmaz heyecanlıyım. Yakında 'Kolye' adlı yeni bir şarkı daha gelecek. 2019 bitmeden bu şarkıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunun akabinde de ilk albümümü sizlerle paylaşıyor olacağım.

SİZİNLE İLGİLİ GELİŞMELERİ NERELERDEN TAKİP EDELİM?

Benimle ilgili gelişmeleri takip etmek isterseniz Instagram, Twitter, Facebook ve Youtube'da Can Oflaz olarak varım.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
5
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers