RÖPORTAJLAR

Cem Yenel
Cem Yenel

2019'da 'Aşk bu biter mi'adlı ilk single çalışmasını yayınlayan Cem Yenel daha sonra Fikret Şenes şarkıları adı altında yayınlanan tribüt albümünde 'Son Yolcu' şarkısı ile yer aldı. 2020 için büyük planların temelini atan Cem Yenel ile ikinci single çalışması 'Çok Aşığım'ı ve gelecek müzikal planlarını konuştuk.

16.03.2020

'ÇOK AŞIĞIM' IN HİKAYESİNİ BİZLERLE PAYLAŞIR MISINIZ?

'Çok Aşığım' benim için gerçekten çok özel bir şarkı. Sözü müziği bana, aranjesi de Volga Tamöz'e ait. Bazı şarkılar içimizde dokunur ya 'Çok Aşığım' da onlardan biri. Sanki bir parçamı aldım ve dinleyiciye sundum gibi oldu. Çünkü gerçekten yaşadığım bir hikayeden esinlenerek yazdım.

ŞARKININ HAZIRLIK SÜRECİ NASIL GEÇTİ?

Aslında şarkıyı yazmam 10 dk falan sürdü ve hemen soluğu Volga Tamöz'ün stüdyosunda aldım. Her şeyi en istediğim şekilde yapma fırsatım oldu. Klibini de Murat Joker çekti. Bence Murat Joker'le çalışabilmek bir şarkıcı için madalyondur. Ben de onunla çalışabildiğim için çok mutluyum.

NASIL BİR VIDEO KLİP ÇEKTİNİZ?

'Çok Aşığım' kız arkadaşıyla caddelerde gezen Cem'in değil de, evde muzdarip bir şekilde yalnız başına çok aşık olduğunu haykıran bir Cem'in hikayesi. Tamamen bana, o an şarkıyı yazdığım hale odaklanarak bir klip çektik.

'AŞK BU BİTER Mİ'DEN SONRAKİ SÜREÇTE NELER YAPTINIZ?

Biz 'Aşk Bu Biter mi' den sonra bir buçuk yıl kadar bir ara verdik. Bu süre içerisinde Volga Tamöz ile birlikte bir kısmı Bodrum'da, bir kısmı da İstanbul'da olmak üzere çok güzel kamplar yaptık. Ve sonunda yaklaşık 35-40 tane şarkı çıktı. Bunların arasında 'Çok Aşığım' kendimi en iyi ifade edebildiğim şarkı olduğu için 2020'ye 'merhaba' demek için bu şarkıyı seçtik.

BU YIL DİNLEYİCİYİ NELER BEKLİYOR?

2020 planlarımızda bir buçuk iki ayda bir yeni bir şarkımızı dinleyiciyi ile buluşturmak istiyoruz. Çünkü çok fazla bekletmek istemiyoruz. Yüksek tempoda şarkılarımız da var, yine duygusal şarkılarımız var ve de içinde Rap öğeleri olan şarkılarımız var.

BU ARADA BİR DE FİKRET ŞENES PROJE ALBÜMÜNDE 'SON YOLCU' ŞARKISINI YORUMLADINIZ. SİZİN GİBİ KARİYERİNİN HENÜZ BAŞINDA OLAN BİR MÜZİSYEN İÇİN BÖYLE BİR PROJEDE YER ALMAK NASIL BİR DUYGU?

'Son Yolcu' benim için çok özeldi, çünkü ailemle uzun yol yaparken sürekli dinlediğimiz bir şarkıydı. Biliyorsunuz Fikret Şenes Türkiye'nin ilk kadın söz yazarı ve onun proje albümünde bana teklif geldiği zaman mutluluktan delirdim. Albüm zaten devler ligi gibiydi. Orada bana da yer verilmesi beni aşırı mutlu etti. 'Son Yolcu 'da Fikret Şenes'in en sevdiğim şarkısıydı. Hemen stüdyoya girdik ve severek bitirdik şarkıyı.

TEŞEKKÜRLER.

Ben çok teşekkür ederim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers
2
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
3
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
4
Ezhel Felaket The Orchard Music, UMG
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music