RÖPORTAJLAR

Elif Kaya
Elif Kaya

Elif Kaya ile kendi yazdığı şarkısı 'Deliye Dön Gel'i ve Gelecek Projelerini Konuştuk.

18.06.2018

BİZLERE YENİ ŞARKINIZ 'DELİYE DÖN GEL'DEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Şarkının sözü müziği bana ait, aranjörü Genco Arı. Aslında çok enteresan bir karşılaşmayla Genco Arı ile çalışmaya başladım. Bir gece Sezen Aksu'nun stüdyosuna gittim. Hayatımda ilk kez Sezen Aksu'nun stüdyosuna gitmiştim ve orada Genco Arı ile tanıştım. Sonrasında müzik palyaşımımızdan sonra Genco Arı özellikle bu şarkıyı aranje etmek istediğini söyledi ve bir akış içinde, kendi kaderinde 'Deliye Dön Gel' yolunu buldu.

ŞARKIYA NASIL BİR VIDEO KLIP ÇEKTİNİZ?

Klip yönetmenliğine de ben el attım. Çok iyi bir görüntü yönetmeni ile çalıştım. Biraz daha soft, hüzünlü ve bekleyen bir kadını anlatan bir klip olsun istedim. O yüzden olabildiğince doğal renkler, doğal mekanlar seçtik. Klibimizi Beykoz'da  çok keyifli bir manzarada, çok güzel bir mekanda çektik. Görüntü yönetmenim Jean Paul Seresin. Kendisi aslında sinema görüntü yönetmeni, bu klipte benimle birlikte oldu. Çok butik bir ekiple çalışıp sıcak ve hüzünlü bir klip çekmeye gayret gösterdik.

YAKINDA BAŞKA PROJELER VAR MI?

Yaz için Genco Arı ile çalışmalara başladık bile. Yine böyle sıkı sıkı, sözü müziği henüz bitmeyen çok enteresan bir melodimiz var. İnşallah bu yaza kendisini tamamlayıp sizlerle buluşturacağız. Yazın hareketli, enerjik, keyifli bir şarkı ile görüşmek üzere.

BUNDAN SONRA MÜZİKAL KARİYERİNİZE NASIL DEVAM EDECEKSİNİZ?

Bundan sonraki müzik yolculuğuma kendi yazdığım şarkılarla ve aslında insanların alternatif duygu dediği fakat gerçek duygu olan içimden gelen sesle devam etmeye gayret göstereceğim.

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers
2
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
3
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
4
Ezhel Felaket The Orchard Music, UMG
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music