RÖPORTAJLAR

Evrencan Gündüz
Evrencan Gündüz

Tarzı ve performansıyla son dönemin dikkat çeken isimlerinden Evrencan Gündüz ile son projesi 'Sabah Şarkıları / Orta Şeker'i konuşmak üzere bir aradaydık.

09.07.2019

BİZLERE 'ORTA ŞEKER' DEN BAHSEDER MİSİNİZ?

'Sabah Şarkıları' adlı albümümüzü; Orta Şeker, Sade ve Çok Şekerli olarak üçe böldük. Orta şeker adlı maxi single ım 3 parça olarak çıkmış bulunuyor.  Ama üçe bölerken konsept olarak böyleyim ki bir gün bunların hepsini bir albümde toplarsam 'Sabah Şarkıları'nı 3'e bölmemin bir anlamı olur diye düşündüm. Böylelikle şu an 3 parça paylaştım ve yaz boyunca en az 6 parça daha paylaşmayı düşünüyorum.

ALBÜMÜ ÜÇE BÖLME FİKRİ NASIL OLUŞTU?

Günümüz dünyasında 17 parçalık bir albümün dinlenmesi çok bilinen ve çok popüler bir sanatçı olmadığınız sürece çok zor. Bu sebepten ötürü single lar daha başarılı oluyor. Çünkü biz artık tüketici bir toplum olarak çerez gibi yok ettiğimiz için şarkıları ve 2 sene sonra hatırlanması çok güç olacağı için belli parçalara daha çok değer verilmesi için single yapıyoruz. Birçok insan da bunu yapıyor. Ben de insanlar albümün tamamen bitmesini beklemesin diye hem de daha çok dikkat çeksin diye single yapma kararı aldım.

'BENİMLE EVLENSEN'İN VİDEO KLİBİ YAYINLANDI. BİZLERE ŞARKININ HİKAYESİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

'Benimle Evlensen' şarkısını 2014 senesinde yazmıştım. Çok mutluyum ki kimseye yazmamıştım. Sadece acaba güzel bir şarkı yazmak istesem nasıl bir konusu olurdu gibi bir düşüncem vardı ve aklıma ilk olarak bir insanın evlendiği anın mutluluğu geldi.  İlk başta kuzenimin düğününde bu şarkıyı okumuştum. Onlara teklif etmiştim ister misiniz bu şarkıyı okumamı diye onlarda olur dediler ve yıl oldu 2019 şimdi bu şarkıyı paylaşma mutluluğuna eriştim.

VİDEO KLİP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

Klibimizde sürpriz bir şekilde yaklaşık 4-5 çift bu şarkı ile evlendiler ve hepsinin gerçek mi gerçek reaksiyonlarını klibe yansıttık. Klibimizi 3 ayrı günde çektik. Belki de benim için diğer kliplerden çok daha az yorucuydu. Çünkü klip çekmek uzun mesailer, çok uzun süreçler gerektiriyor ve bazen çok yorulduğunuz zamanlar olabiliyor. Ama bu klipte sadece aynı ceketi, aynı gömleği giyip, aynı gitarı alıp evlenecek kişiye sürpriz yapıyorduk. Bir çeşit operasyon gibiydi ve benim için çok zevkliydi. O yüzden sevgili yönetmenimiz Arınç Arısoy a teşekkür ediyorum. Mixte Berk Burak'a, master da Görkem Karabudak'a yardımları ve anlayışları için teşekkür ediyorum. Genç bir müzisyenin hayallerini gerçekleştirdikleri için.

ŞARKIYA GELEN YORUMLAR NASIL?

Klibe gelen yorumlarda öncelikle bu yaz birçok kişinin bu şarkı ile evleneceğini söylemişlerdi. Bazıları bu kadar çok kadının evlenme teklifi etmesi bizi çok mutlu etti demişler ki keza beni de çok mutlu etti. Ben özellikle kadınların evlenme teklifi etmesini istemiştim. Zaten çok mutlu bir şarkı. Bu da doğru yere gittiğini ve doğru yere gidip beğenildiğini gösteriyor.

SON OLARAK SEVENLERİNİZE BURADAN NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Bana verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Güle güle dinleyin. Görüşürüz

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Merve Özbey Kül Dmc
3
Yalın Halbuki Dmc
4
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music