RÖPORTAJLAR

Ezo
Ezo

Ezo son single çalışması 'Güzel Ayrılık'ı müzikseverlerin beğenisine sundu. Genç sanatçı ile yeni şarkısını ve video klibinin detaylarını konuştuk.

02.07.2019

 'GÜZEL AYRILIK'IN SÖZÜ VE MÜZİĞİ KİME AİT?

'Güzellik Ayrılık' şarkımın sözleri sevgili Şebnem Sungur'a ait. Müziği ve aynı zamanda düzenlenmesi de Febyo Taşel'e ait. Bu şarkıyı aslında iki sene önce aldım ben. 2 senedir rafta duruyordu.

ŞARKIYI YAYINLAMAK İÇİN NEDEN BU KADAR BEKLEDİNİZ?

Bu şarkı benim için çok önemli. Hem içerik olarak, hem söz olarak benim duygumu çok fazla beslediği için hazır olduğumda bu şarkıyı mutlaka çıkarmam gerektiğini düşündüm. En doğru zaman da 2019 Mayıs ayıydı. Gerçekten güzel bir stüdyo çalışmasıyla ve aynı zamanda bir kaç tane aranje deneyerek şarkımızı dinleyicilerle buluşturdum.

KLİP YÖNETMENİNİZ İLE NASIL BİR ARAYA GELDİNİZ?

Ne yapalım, nasıl yapalım acaba bu şarkının saflığını, doğallığını nasıl ortaya çıkarabiliriz dedik oturduk Kemal Aslan ile konu üzerine çok düşündük ve en son kararı yönetmenimiz Erkan Nas'da kıldık ve kendisi ile bir araya geldik.

VIDEO KLİBİN HİKAYESİNE NASIL KARAR VERDİNİZ?

Erkan Nas bana senin aklından ne geçiyor diye sordu. Bende; şarkıda güzel aşık olmuş, güzel sevmiş bir kadın var ve artık her şey bitmiş. Üzerine konulacak, yaşanacak bir şey kalmadığı için bir konuşma yapacak bir kadın var burada ve ben bu kadının kesinlikle süslenip püslenip bir ayrılık konuşması yapacağına inanmıyorum dedim. O yüzden eğer sizin için kamerada sıkıntı olmayacaksa lütfen ben saçıma fön yapmak istemiyorum ve olabildiğince az makyaj kullanmak istiyorum dedim ve mümkünse açık renkler olmasını istediğimi söyledim. Çünkü her şey şeffaf olduğu için bunu beyazla, açık gri ve soft renklerle desteklemek istedim. Erkan bana baktı ve dedi ki; benim de kafamdan geçen şey tam da buydu. Bize klipte sevgili Yunus Emre eşlik etti. Beykoz Kundura'da çektik ve yaklaşık 6 - 7 saat sürdü setimiz. Bugüne kadar gerçekten çalıştığım en huzurlu setlerden bir tanesi oldu. Buradan sevgili yönetmenimize çok teşekkür ediyorum.

ŞARKIYLA İLGİLİ  GERİ DÖNÜŞLER NASIL?

Ayrılığın güzelimi olur diyorlar, çokta haklılar ama tamamen resme böyle geniş açıdan baktığımız zaman çok derin düşündüğümüz zaman ayrılığın güzeli de oluyor. Güzel sevmiş bir insan mutlaka bir şeyleri bitirirken eminim ki güzel bitirmeye çalışıyordur. Çünkü o an kötülüğünü istemez. Bir zamanlar bir sürü şey paylaşmışlardır. Şu tarzdan da bakabilirsiniz, bazen bizi çok kötü hissettiren şeylerin sonucunda hayatın bize ne getireceği hiç belli olmuyor.  Bazen güzel şeyler de getirebiliyor hayat bize.

BUNDAN SONRAKİ MÜZİKAL PLANLARINIZ NELER?

Aslında ben gerçekten bu slow şarkıları söyleyen kadın gibi duygusal ya da melankolik bir insan değilim. Gayet dinamik ve eğlenceli biriyim. O yüzden ben bu 2 - 3 ay içinde çok dinamik ve aynı zamanda yazın enerjisini de besleyen bir şarkı yapıp sizlerle buluşturacağım. Onun dışında kış aylarında da yine slow bir şarkı yayınlayacağım.

YAKIN ZAMANDA KONSERLER VAR MI?

Tabi önümüz yaz olduğu çok fazla konserimiz var. Bunların hepsini Instagram adresim "ezogencofficial" dan takip edebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya ile alakalı çok güzel projelerimiz var. YouTube'da akustik çekimlerimiz var. Sizlerle her hafta kısa kısa parça parça paylaşacağım. Birçoğu da zaten kendi şarkım ve eminim ki çok hoşunuza gidecek. Dinlemekten çok zevk alacaksınız. O yüzden beni takipte kalın.

TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ben teşekkür ederim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Merve Özbey Kül Dmc
3
Yalın Halbuki Dmc
4
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music