RÖPORTAJLAR

Feride Hilal Akın
Feride Hilal Akın

'Bilir mi', 'Gizli Aşk' ve 'Şehrin Yolu' şarkılarıyla müzik dünyasında başarılı bir çıkış yakalayan Feride Hilal Akın, yeni teklisi 'Yok Yok' ile müzikal kariyerine devam ediyor. Genç sanatçı, yeni şarkısı ve gelecek projelerini bizlerle paylaştı.

27.08.2019

ŞARKIDA KİMLERİN İMZASI BULUNUYOR?

Şarkımızı Kubilay Karça ile beraber yazdık. Rauf & Faik'te alt yapısını bize verdi.  Sonrasında da Batuhan Fırat ve Hakan Tunçbilek ile beraber şarkıyı düzenledik. 17 Mayısta da dinleyicilere sunduk.

'YOK YOK'TA YENİ BİR TARZ İLE DİNLEYİCİNİN KAŞISINA ÇIKTINIZ. GERİ DÖNÜŞLER NASIL OLDU?

Çok güzel tepkiler aldı. Ben biraz risk almıştım aslında çünkü tarzımın dışında bir şeyler yaptım. Halbuki bu benim tarzımdı. Geri dönüşleri enfes bir biçimde alınca çok sevindim.

NE ANLATIYOR BU ŞARKI? BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

Yaşadığı her şey için boş vermiş bir kız. Artık hayatındaki insanların hiçbir öneminin kalmadığını söylüyor. Klibinde de devamlı maskeler takarak, başkalarının dokunuşlarıyla hayatına devam eden bir kadının bundan kurtulmak isteyişini ve kendi dünyasını yaratmak isteyişini anlatıyor. Kendi olma yolunda ilerleyen bir kadının hikayesi diyebilirim.

VİDEO KLİBİN HİKAYESİNE NASIL KARAR VERDİNİZ?

Şarkı ilk elimize ulaştığında ben direk yönetmen ve sanat yönetmeni ile buluştum. Onlara neyi yansıtmak istediğimi anlattım.Ve klip adına bir arşiv hazırlamıştım. Oradaki fotoğraf ve videolar doğrultusunda kendi hikayemize dönüştürdük. Klibin yönetmeni Ahmet Can Tekin ve Sanat yönetmeni Hale Aktakas. Klipteki maskeler için 8 saat uğraştık. Sadece üçünü gösterdik ama olsun önemli değil. Öncesinde 15 günlük bir çalışma vardı.  Çok güzel bir süreçti. Çok mutluyum o yüzden.

PEKİ BİR ALBÜM PLANINIZ VAR MI?

Ben zaten bir albüm için çalışmalara başladım. Kendi yazdığım sözler bestelerle beraber. Ne zaman geleceğiyle alakalı bir tarih veremiyorum ama tek söyleyebileceğim farklı ve öncü olacak bir şeyler denediğim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers
2
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
3
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
4
Ezhel Felaket The Orchard Music, UMG
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music