RÖPORTAJLAR

Gökçe
Gökçe
GÖKÇE “5 KURUŞ YOK” İSİMLİ ALBÜMÜNÜN TANITIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. GENÇ SANATÇI ALBÜMÜN İKİNCİ KLİBİ “HAYAT” İLE EKRANLARDA VE MÜZİK LİSTELERİNDE YER ALMAYA BAŞLADI. POWER TÜRK EKİBİ TÜM BU GELİŞMELERİ KONUŞMAK ÜZERE GÖKÇE İLE BİR ARAYA GELDİ.
09.11.2009

STERSENİZ İKİNCİ KLİBİNİZ “HAYAT İLE BAŞLAYALIM...

İkinci albümüm “5 Kuruş Yok”un ikinci klibini çektik. Yazın son aylarında çektiğimiz bir klipti bu 1970 model bir sarı Valkswagen, ben çok severim Valkswagen  ama maalesef şehir içinde kullanmak gerçekten çok zor oluyor, kullandık. Demirciköy’de çektik Fatih Demir yönetmenliğinde. Yine bir sürü arkadaşım vardı kast ekibinde yer alan. Çok eğlendik gerçekten hatta ben evden karpuz falan getirdim öyle bir ortam yarattık. Eski bir kurma karavan vardı ve onu bizim yaşadığımız yer olarak gösterdik ve bir otostop serüveni yaşadık.

Araba ile giderken çok komik şeyler geldi başıma. Zaten virajlı yollar ve otobüsler falan da geçiyor. Bir kez elimde kaldı vites. Sonra taktık ama tekrar elimde kaldı sonra zaten freni de tutmuyordu, oldukça zorluydu.

SANIRIM BİR ÖNCEKİ KLİBİNİZDE DE KAST EKİBİNİ ARKADAŞLARINIZ OLUŞTURMUŞTU ?

Ben arkadaşlarla çekildiği zaman ya da gerçekten anlaştığınız bir yönetmenle çekildiği zaman çok sıcak ve samimi olduğuna inanıyorum kliplerin. Televizyondan bu karşı tarafa böyle yansıyor. Tam olarak böyle olduğunu düşünüyorum. 

BUNDAN SONRASI İÇİN BELİRLEDİĞİNİZ BİR KLİP VAR MI ?

Albümde en çok beğenilen parça, duyumlarıma ve insanların söylediklerine göre “Düşün Yakamdan” isimli parça. Aslında klibi de “Düşün Yakamdan”a çekecektim ama daha sonra bir dizide “Anladım ki” şarkısı döndü daha önce. Leman Sam’ın seslendirdiği. Müziği Aykut Gürel’e ait. Sağolsun onlar da bana bu şarkıyı hediye ettiler. Bu şarkı çok dikkat çekti böyle olunca, Almanya’dan Azerbaycan’dan bile insanlardan güzel eleştiriler aldık. Bu yüzden “Anladım ki”yi öne almayı düşündük. Sanıyorum ki yeni bir klip çalışması için de “Anladım ki” önde olacak. Sanırım yılbaşından sonra onun klibi de ekranlarda yer alır.

KARİYERİNİZ İLE İLGİLİ BAŞKA GELİŞMELER VAR MI ?

Ben genelde albümlerin arasının kısa tutulmasından yanayım. Zaten insanlar parçaları inanılmaz bir hızla tüketiyorlar. Bir parçanın ömrü pek bir sene olmuyor. Çok sevilse bile en fazla üç ay dört ay dinleniyor. Zaten ben de sabırsız biriyim. Evde beste yapıyorum. Hatta şimdi bestecilik yönümü de profesyonel olarak kullanmaya başlayacağım. Çünkü bana, benim tarzıma uymayan ama başkalarının çok iyi seslendirebileceği besteler de yapıyorum. Fantazi tarzında bile olabiliyor. Bunları da başka şarkıcı arkadaşlarıma vermeyi düşünüyorum. Bunun için kayıtlara başladım. 

ÜÇÜNCÜ ALBÜM DE YAKINDA YANİ !

Evet, bunun dışında üçüncü albüm için de çalışıyorum. Daha beş ay oldu çalışmalar ama çıkış parçası ve albümün ismi bile kafamda hazır. Tüm şarkıları oluşturdum kafamda. Yaklaşık altı ay sonra yeni albümün düzenlemeleri için başlıyoruz. Bu sefer bir sene sürsün istiyorum, kayıtları canlı kayıt istiyorum. 

WEB SİTENİZİ DE YAPILANDIRIYOR MUŞSUNUZ ?

Şu anda yapılanmakta olan bir web adresim var evet, www.gokcedincer.com . Değişik birşeyler yapmaya çalışıyorum. Kendi hayal gücüm. Onun çalışmaları yaklaşık dört beş ay sürecek. Bu süreçten sonra enteresan bir site ile karşınıza çıkacağım.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Emre Aydın Kırlangıç Wovie
2
Gökhan Türkmen Mahşer Gtr Müzik
3
Derya Uluğ Hadi Çal Ozinga Production
4
Mabel Matiz Karakol Pose Records
5
KÖFN Bi' Tek Ben Anlarım Hypers Music