RÖPORTAJLAR

Güliz Ayla
Güliz Ayla

Güliz Ayla, ikinci stüdyo albümü 'Parla'nın ardından 2019 yazını 'Öyle Sev' adını verdiği single çalışması ile karşıladı. Sevilen sanatçı ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

06.08.2019

'ÖYLE SEV'İ BİZE ANLATIR MISINIZ?

'Öyle Sev' 14 Haziran'da dinleyici ile buluştu. Aslında benim isteğim biraz daha erken buluşmasıydı ama birazcık aksaklıklar çıktığı için 14 Haziran'da kavuşturduk dinleyiciyle. Sözü bana ait, müziğini Ufuk Kevser ile beraber yaptık. Ufuk'la zaten 'Parla' albümünden Öldür Beni'ye remix yapmıştık. Hatta o zaman tanışmıştık. Sonra müzikal birlikteliğimizi devam ettirmeye karar verdik. Onun yazdığı bir altyapı üzerine aslında ben sözlerini yazdım.  Sonrasında biraz müziğe de el attım derken düzenlemesini de o yaptı ve parça şu anki halini aldı.

VIDEO KLİP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

Video klibi çok sevgili Murad Küçük çekti. Onunla video klip olarak 2. çalışmam.  'Parla'dan 'Bilirkişi' ile başlamıştık beraber çalışmaya. Şile de çektik, castımız Burak Akyürek bize yardımcı oldu. Ona da buradan teşekkür ederim. Aşırı kolay geçen ve pozitif bir setti bizim için ve ben bunun izleyiciye yansıdığını düşünüyorum. Yani klibi montajından sonra hep yüzümüzde tebessümle izledik.

BİRAZ DA VIDEO KLİBİN HİKAYESİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Bir aşk hikayesi var. Kız çocuğa aşık, onun dikkatini çekmeye çalışıyor bir şekilde ama normalde şirinlik yaparak dikkat çekmeye çalışırsınız vs. bu sefer tam tersi biraz kötü şakalar yapıp onun dikkatini çekmeye çalışıyor. Tebessüm ettiren bir hikaye, o da huzurlarınızda.

ŞARKIYA GELEN YORUMLARI OKUYOR MUSUNUZ? GERİ DÖNÜŞLER NASIL?

Çok güzel tepkiler aldım. Hemen hemen her şeyi okuyorum. Eleştirilere tabii ki her zaman açığım.  Beğenmeyenler de var, soundunu neden değiştirdin çok elektronik olmuş diyenler de var.  Ama benim için müzikal kariyerimde olmak istediğim yere beni taşıyan bir parça olduğunu düşünüyorum.  O yüzden genel olarak şarkının kendisi ile de alakalı kliple de alakalı çok güzel yorumlar alıyorum.  Beğenmeyenleri de saygıyla karşılıyorum. İnşallah başka teklilerde onları mutlu ederim.

BU YAZ NERELERDE KONSER VERECEKSİNİZ?

Bu yaz genel olarak Bodrum'dayım, özellikle Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri. Ama tabii ki güncellemeler gelecektir konser tarihleri ile ilgili. Sosyal medya hesaplarımın hepsinden son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

BU KEYİFLİ RÖPORTAJ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ben teşekkür ederim. Görüşmek üzere...

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers
5
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik