RÖPORTAJLAR

Güliz Ayla
Güliz Ayla

Söz yazarı ve besteci kimliğiyle birçok hit şarkıya imza atan Güliz Ayla, 'Sarmaşık' adlı teklisini kısa bir süre önce müzikseverlerin beğenisine sundu. Sevilen sanatçı sorularımız kendi evinden yanıtladı…

13.04.2020

BİZLERE 'SARMAŞIK'TAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Sarmaşık 2019 yılının yaz aylarında yazdığım bir şarkıydı. Sözü müziği bana ait. Nakaratı sizin bu duyduğunuz halinden bambaşkaydı. Aslında uzun süre elimde kaldığı için baya oynadım şarkıyla. Aranjörü Ufuk Kevser ile bu üçüncü çalışmam. Onunda elinde yıllandı şarkı gerçekten. O da baya emek verdi.

ŞARKININ SÖZLERİ KADAR VIDEO KLİBİ DE OLDUKÇA DİKKAT ÇEKİCİ…

Özellikle bu şarkı için hep siyah beyaz video klip çekmek istiyordum. En keskin kararım buydu. Aslında kafamda bir şeyler vardı. Bunu sevgili yönetmenim Murat Joker ile paylaştım. Onun da düşündüğü aslında aynı şeymiş. O da kafasında siyah beyaz bir video canlandığını söyledi. Murat Joker ile çalışmak süperdi. İlk defa çalıştık. Bence çok cool bir iş çıkardı. Bu aynı zamanda onun da cümleleri.

ÇEKİMLER NASIL GEÇTİ?

Aslında benim için fiziksel olarak biraz zordu. Çünkü biraz hareket koreografisi gerektiren bir videoydu. Ama üstesinden geldik gibi görünüyor.

BU KLİPTE FARLI BİR GÜLİZ AYLA GÖRÜYORUZ. NASIL BİR İMAJ ÇALIŞMASI YAPTINIZ?

Evet bu klipteki imajım bir tık daha dişi aslında. Hatta tüm kliplerime bakarsak sanırım en dişi imajım sarmaşıkta oldu. Bunu bilerek ve isteyerek yaptık tabii ki. Bir de haliye beni ilk Olmazsan Olmaz'da gördüğünüz zaman 27 yaşındaydım ama şimdi 32 yaşındayım. Büyüyorum ve bu değişim aslında çok normal. Bu imajı beğendim bende gerçekten. Klipte ve fotoğraflarda stylingimiz Görkem Öden. Onunla da ilk defa tanıştım ve çalıştım. Buradan ona da selam olsun.

YORUMCU KİMLİĞİNİZ DIŞINDA SÖZ YAZARI VE BESTECİ KİMLİĞİNİZ DE VAR. DİNLEYİCİYLE BULUŞMAYI BEKLEYEN BAŞKA ŞARKILARINIZ VAR MI?

Olmaz olur mu bir sürü şarkı var. Özellikle şimdi karantinadayız biliyorsunuz. Zaten müzik yapmak, beste yapmak, üretmek bir ritüel bizim için. Ama bu ara daha fazla zaman buluyorsunuz bir şekilde. Hatta dikkatinizi dağıtmadan odaklanıp yapabiliyorsunuz. Bu yüzden dinleyicilerim için özellikle bu ara bir sürü şarkı biriktiriyorum.

PEKİ NASIL GEÇİYOR KARANTİNA GÜNLERİ? MÜZİK ÜRETMEK DIŞINDA BAŞKA NELER YAPIYORSUNUZ?

Bu dönemi aslında genel olarak evde geçirmeyi planlıyordum. Çünkü yeni taşındım sayılır. Amerika turnesinden gelmiştim. Ondan döndükten sonra kendimi 14 gün karantina altına aldım. O zaman olaylar yeni yeni gelişmeye başlamıştı. Sonra hemen ev taşıdım. Bu yüzden bol bol ev işi yaptım.Onun dışında hayatımda hiç bu kadar ardı ardına yemek yapmamıştım. Bilenler bilir yemek yapmayı severim ve her zaman yaparım. Ama her gün mutfakta çalışmamıştım hiç. Yaklaşık 20 gündür her gün yemek pişiriyorum. Kesinlikle kilo alacağım. Onun dışında bilgisayar oyunu oynuyorum. Eskiden oynadığım bir zombi oyununu arkadaşlarımla online oynuyorum. Bol bol kitap okuyorum, film izliyorum. Bir de herkesin ritüeline eklediği temizlik olayı var. Böyle geçiyor karantina günleri. Umarım siz de kendinizi motive eden şeyler yapıyorsunuzdur. Herkesi öpüyorum. Sağlıkla kalın.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
3
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music
4
Buray Deli Kız Gommo
5
Ece Mumay Galaksi Dark'n Dark Music