RÖPORTAJLAR

Gülşen
Gülşen
GÜLŞEN YEPYENİ SINGLE ÇALIŞMASI “YENİ BİRİ” İLE SEVENLERİ İLE BİR ARADA. SANATÇI ÇOK YAKINDA BİR DE ALBÜM ÇIKARMAYA HAZIRLANIYOR. EKİBİMİZ TÜM BU GELİŞMELERİ KONUŞMAK ÜZERE GÜLŞEN İLE BİR ARADAYDI.
22.05.2011

OLDUKÇA YOĞUN BİR YIL GEÇİRDİNİZ AMA ÖNCE SINGLE ÇALIŞMANIZ “YENİ BİRİ” İLE BAŞLAYALIM RÖPORTAJIMIZA...

Son bir buçuk yıldır çok yoğun günler geçiriyorum “Önsöz” albümümün çıkışı ile birlikte. Yoğun bir konser sezonu geçirdik. Çok keyifli klipler çektim biliyorsunuz, “Önsöz” albümünde 4 şarkıyı kliplendirdim. “Bir An Gel” ile başladık, “Ezber Bozan”, “Özsöz” ve “Dillere Düşeceğiz Seninle” ile devam etti klip çekimleri. Çok güzel geri dönüşler aldım, bir çok insanla buluştum sahnede. Onların enerjisini aldım, kendi enerjimi onlarınkine kattım. Bu enerji ve ilhamla geçtiğimiz günlerde uzun zamandır üzerinde çalıştığım “Yeni Biri” adlı single’ımı çıkarıdım. 

BESTECİ YÖNÜNÜZÜ BU KEZ KENDİNİZ İÇİN DEĞİL ARKADAŞLARINIZ İÇİN DE KULLANDINIZ.

“Yeni Biri” single’ını hazırlarken bir yandan da diğer sanatçı arkadaşlarımın albüm çalışmaları için stüdyoda bulundum. “Hadise” nin çıkış şarkısı “Süperman” biliyorsunuz sözü müziği bana ait. Hadise bu şarkıyı çok iyi taşıdı ve taşımaya devam ediyor. Stüdyoda uzun uzun saatler geçirdik. “Yeni Biri”de aynı döneme denk geldi. Anlayacağınız vaktimin büyük bir çoğunluğunu stüdyoda geçirmiş bulunuyorum. 

“YENİ BİRİ”NİN DETAYLARINA GEÇELİM, NASIL TANIMLIYORSUNUZ BU ŞARKIYI?

“Yeni Biri” up tempo, çok güzel enerjik bir şarkı. Şarkıyı dinlerken de söylerken de çok şımarık bir gülümseme bırakıyor insanın yüzünde. Aldığım geri dönüşlerden anladığım kadarı ile şarkıyı dinleyen insanarın enerjisi bir anda değiştiriyormuş. Dipten yukarıya doğru çıkaran bir enerjisi olduğunu söylüyorlar. Şarkıların da aslında hayatımızdaki yeri budur aslında, şarkılar bizi alırlar, şehirden şehire duygudan duyguya oradan oraya dolaştırırlar. Ben de bunu duyuyor olmaktan dolayı çok mutluyum aslında. Çok memnun oluyorum yazdığım şarkıların bir yerlere gelmesinden. Enerji vermesi motive etmesi beni çok mutlu ediyor.

ŞU SIRALAR ÇIKARMAYA HAZIRLANDIĞINIZ ALBÜME YOĞUNLAŞTINIZ...

Üretmeye devam ediyorum. Şimdi de bir albüm için çalışıyoruz. Eylül sonuna doğru yeni albümümü sevenlerim ile paylaşacağım. Çok güzel gidiyor çalışmalar. Stüdyo çalışmamız çok keyifli gidiyor. Üretmeye hep devam ediyorum. Gece gündüz elimde kağıdım kalemim kayıt cihazım sürekli üretiyorum ve bunları bir an önce sevenlerim ile paylaşmak istiyorum. Aranjör ve prodüktör olarak Ozan Çolakoğlu ile çalıştık “Önsöz” albümünde olduğu gibi. 

“YENİ BİRİ”NİN BİR ÖZELLİĞİ DE 1 TL DEN SATILIYOR OLMASI DEĞİL Mİ?

“Yeni Biri” 1 Tl’den satışa sunuldu. Şirketim yaz aylarında çıkaracağı tüm single fiyatlarını 1 TL üzerinden belirledi korsan ve yasal olmayan indirmelere karşı. Kalitesiz bir müzik dinlemektense, yüksek kaliteli bir şarkıyı uygun fiyata edinip dinleme fırsatı veriyor bize bu uygulama. Bu anlamda da gayet keyifli. 

SON OLARAK “YENİ BİRİ”NİN KLİBİNİ KONUŞALIM İSTİYORUM. ŞEKER GİBİ BİR KLİP OLMUŞ DİYEBİLİRİZ SANIRIM!

“Yeni Biri”nin klibi Film Sokağı’nda çekildi. Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekildi. 50’li yıllardan müzikal tadında bir klip izliyor gibi olacaklar izleyenler. Tabiki 50’li yılların günümüz versiyonu diyebiliriz aslında. Müzikal tadı, o mutlu ifade, insanların şarkıyı dinlerken yaşadığı mutluluğu ikiye katlıyor aslında. Birbiri ile örtüşen klip ve şarkı oldu. Nihat’ta bu klipte yeteneği ve enerjisini konuşturdu. Kıyafetlerde Ceyda Balaban ile çalıştım. Uzun zamandır birlikte çalışıyoruz onunla. Önemli bir stylist bence. Konsepte uygun çok cici kıyafetler hazırladı bence. Tüm kıyafetlerim multluluk verici, taze ve aydınlık kıyafetler oldu. 

ALBÜM GELİŞMELERİ İLE YENİDEN BİR ARAYA GELMEK ÜZERE, TEŞEKKÜR EDERİZ ZİYARETİNİZ İÇİN.

Buradan herkese sevgiler, yeniden görüşmek üzere.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
2
Berkay İki Hece Avrupa Müzik
3
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
4
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
5
Yalın İstanbul Dmc