RÖPORTAJLAR

İlyas Yalçıntaş
İlyas Yalçıntaş

'İncir', 'İçimdeki Duman', 'Yağmur', 'Bu Nasıl Veda', 'Şehrin Yolu' ve 'Gel Be Gökyüzüm' şarkılarıyla müzikseverlerden tam not alan İlyas Yalçıntaş, yeni single çalışması 'Kirli Kadeh' ile tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı. PowerTürk stüdyolarında bir araya geldiğimiz sanatçı ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

24.09.2019

BİZLERE 'KİRLİ KADEH'DEN BAHSEDER MİSİNİZ? NASIL BİR ŞARKI?

 'Kirli Kadeh'in sözü ve müziği bana ait olup yaklaşık 6 ay öncesine kadar yazmış olduğum bir şarkı. Aranjesini sevgili müzisyen dostum Aytaç Kart üstlendi. Bu üçüncü projemiz. Daha öncesinde 'Yağmur' ve Feride Hilal Akın ile söylediğim 'Şehrin Yolu'nu beraber yapmıştık.Çok eskiye dayalı bir arkadaşlığımız olduğu için kendi ortak soundumuzu dinleyici ile paylaşmak istedik. Biraz daha güncel soundlar, biraz daha elektronik etkiler barındırmak istediğimiz için çalışmamızı da ona göre yaptık. Ara ara bu tarz çalışmalarla dinleyicinin karşısında olacağız.

ŞARKININ VIDEO KLİBİ DE OLDUKÇA BAŞARILI, AYRINTILARINI ANLATIR MISINIZ?

Klibimizi sevgili Emrah Özbilen çekti. Ümraniye Platolarında çektik. Gayet güzel bir klip oldu. Sevgili yönetmenimiz Emrah Özbilen ile klip öncesi toplantı yaptığımızda hem retro hem de modern bir etki yaratmak istedik klipte. Öyle bir etki oldu mu bilmiyorum ama izleyiciye onu vermek istedik. Baktığınız zaman tam anlamıyla her şey retro değil, 80'lerin o afro saçları İspanyol paça pantolonları yok ama o zamanın rengini atmosferini barındıran fakat modern bir tarz yaratmaya çalıştık. Şarkının aranjesi ve genel karakteri itibariyle de hem disko gibi hem de modern bir sound. İçinde biraz duygusal etki de var. Umarız dinleyici de beğenmiştir.

DENEDİĞİNİZ BU YENİLİKÇİ SOUNDLARI SEVENLERİNİZ NASIL DEĞERLENDİRİYOR?

Bizim yapmayı istediğimiz şeyi anlayanlar beğeniyorlar tabi. Bazı dinleyiciler de bizden devamlı aynı soundları istiyorlar. Tabii ki de bu tarz şarkılarda yapmaya devam edeceğiz. Dinleyiciye sürekli aynı şarkıları verirseniz sürekli slow şarkılar sürekli aynı şarkılar yorumunu alıyorsunuz. Böyle bir şey yaptığınızda da biz o slow şarkıları istiyoruz yorumları olabiliyor. Bunlar bu işin içindeki normal şeylerdir.

SİZİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE NASIL ÇALIŞMALARLA GÖRECEĞİZ?

Sevgili Niran Ünsalı'ın 'Farzet' adlı şarkısını daha önce internette bir yerde söylemiştim. O video çok yayılmış. Dinleyicinin çok yüksek talebi oldu şarkıyı tekrar coverlamam açısından. Bizde dinleyiciyi kıramadık ve sevgili Mustafa Ceceli'nin aranjörlüğünde coverlamış olduk. Onda da biraz daha modern soundlar kullanmaya çalıştık.  Çok yakın zamanda dinleyici ile buluşacak.

YAKIN ZAMANDA DİNLEYİCİLERİNİZE VERECEĞİNİZ KONSER HABERLERİNİZ VAR MI?

Konserlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle benim tarzım gereği sonbahar ve kış aylarında çok daha fazla konserim oluyor. Dinleyicilerimiz sosyal medya hesaplarımızdan tüm konserlerimizden haberdar oluyor. Yakın zamanda da Hayal Kahvesi konserlerim var. Onun dışında önümüzde bir de Londra konserim var. Her yere gitmeye çalışıyoruz. Tüm dinleyicimizle konserlerde görüşmek üzere…

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
5
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers