RÖPORTAJLAR

İrfan Özata
İrfan Özata

Başarılı müzisyen İrfan Özata'nın yeni albümü 'Dönsen Dönerdin' dijital platformlardaki yerini aldı. 'Tuhaf Geliyor', 'Hasret Türküsü', 'Meşrep' gibi hitleriyle tanınan Özata ile yeni albümünün detaylarını konuştuk…

23.03.2020

BİZLERE BİRAZ YENİ ALBÜMÜNÜZ 'DÖNSEN DÖNERDİN 'DEN BAHSEDER MİSİNİZ?

2 senedir üzerinde çalıştığım albümüm 'Dönsen Dönerdin' müzikseverlerle buluştu. Yıllardır birlikte çalıştığım Gökhan Şahin ile bu albümde 4 şarkıda buluştuk. Albümde 5 tane şarkı var ama ben bu sefer kulağı çok sağlam olan dostlarıma, bindiğim taksiciye, dışarıda yeni tanıştığım insanlara bu beş şarkıyı dinletip 'Aşka Hakareti' çıkış şarkısı olarak seçtim diyebilirim.

ALBÜMDE BAŞKA KİMLERİN EMEĞİ VAR?

'Dönsen Dönerdin' şarkımın sözlerini Gökhan Şahin, müziğini ben, aranjesini de Serkan Ölçer yaptı. 'Tuhaf Geliyor' şarkımda da aynı kadroyla çalışmıştım. İçim Mahşer Yeri şarkımın sözlerini de Şeyma Kalkan yazdı, bestesini ben,  düzenlemesini Nurettin Çolak yaptı.

BU ALBÜMDE NASIL BİR İRFAN ÖZATA GÖRÜYORUZ?

Ben bu sefer dünya müziğini takip ettim.'Aşka Hakaret'in alt yapısı trap müzik, 'Dönsen Dönerdin' ve 'İncir'in alt yapısı akustik,' İçim Mahşer Yeri'nin elekro – house müzikle alakası var, 'Kime Yetti ki Zaman'da DJ alt yapıları mevcut. Bütün bu soundlardan biraz biraz alıp ama İrfan Özata söylemini hiç değiştirmeden dinleyicilere sunduk diyebilirim.

BİRAZ DA ALBÜMÜN ÇIKIŞ ŞARKISI OLAN 'AŞKA HAKARET'İ KONUŞALIM…

Çıkış Şarkımız 'Aşka Hakaret'in sözlerini Gökhan Şahin yazdı, bestesini  ve düzenlemesini Emre Bayar yaptı. Klibimizi de Murat Joker çekti. Silivri yakınlarında sahil boyunca dış çekimler gerçekleşti.  Sonrasında eski ve yeni iki evde çektik. Zaten klibimizin hikayesi; bir adamın sevdiği kadınla beraber yaşadığı sevinçleri, dramları, geçmişi görmesiyle alakalıydı.

İKİNCİ KLİP HANGİ ŞARKIYA GELECEK?

Albümdeki tüm şarkıları kliplendirmeyi düşünüyorum çünkü iki sene boyunca gerçekten çok ince eleyip sık dokudum. Tüm dinleyicilerim albümden bir şarkı seçip bu benim favorim diye paylaşmış. Bu beni çok mutlu etti. Bende doğru yolda olduğumu böylelikle görmüş oldum. Şu anda albümün isim şarkısı 'Dönsen Dönerdin' bir tık daha önde gidiyor diyebilirim.

YAKIN ZAMANDA CANLI PERFORMANSLAR OLACAK MI?

Neredeyse 2-3 senedir Bursa 'da bir mekanda çıkıyorum. Şimdi yeni albümle birlikte birçok şehirde dinleyicilerimle buluşup şarkılarımı söylemek istiyorum.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers
5
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik