RÖPORTAJLAR

Nihan Akın
Nihan Akın

Son üç yılda toplam 8 başarılı single çıkaran Nihan Akın, 2018 yılını söz ve müziği kendisine ait olan 'Duy Beni', 'Mevzuya Gel' ve 'Yaktım Gitti' ile yoğun bir tempo geçirdi. Sevilen sanatçı ile yeni teklisi 'Yaz'ı konuşmak üzere bir araya geldik.

19.08.2019

BİZLERE YENİ ŞARKINIZ 'YAZ'I ANLATIR MISINIZ?

 'Yaz' aslında tam da yaz aylarının başında Haziran ayında dinleyicim ile buluştu. Sözü ve müziği bana ait. Aranjörümüz sevgili Alper Atakan. Gerçekten çok içime sinen gümbür gümbür bir yaz aranjesi oldu. Çok kısa bir süre sonra da 'Yaz'ın akustiği geliyor.

 
ŞARKININ HİKAYESİNİ BİR DE SİZDEN DİNLEYELİM…

 'Yaz' yaşanmış bir ayrılık hikayesinin üzerine yazılmış bir şarkı. Geçtiğimiz Ağustos ayında ilk nakaratı gelmişti şarkının. Çok acı duyduğum bir anda çıktı sözü ve müziği. Toplamda 7-8 ay içinde dinleyici ile buluştu diyebilirim.


 VIDEO KLİPTE KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Klibi Bodrum'da çekildi. Şarkıyı yaptıktan hemen sonra klibi biraz gözümde tasarlamıştım. Yönetmenliğini yine ben üstlendim. 'Duy Beni'yi de ben çekmiştim. Bu ikinci yönetmenlik deneyimim ama çok şahane bir ekiple çalıştım. Görüntü yönetmenimiz Varol Şahin ve Drone operatörümüz Gökhan Fırat. Bodrum Akyarlar'da çekildi klip. Aslında iki gün sürdü. Işığı rengi ve kostümleri ile çok içime sinen bir klip oldu. Styling inde Görkem Öden ile birlikte çalıştık. Benim çok sevdiğim parçalar getirdi. Aslında bundan sonraki kostümleri de yönlendirmiş olduk bu kliple birlikte. 


 KONSERLERİNİZİ NEREDEN TAKİP EDEBİLİRİZ?

 'Yaz'ın ilk konserini Londra'da verdik. Bundan sonraki tüm konser tarihleri için Instagram hesabımı takip edebilirsiniz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Derya Uluğ Kanunlar Gibi Dmc
2
İkilem Kaybolurum Gülüşünde Avrupa Müzik
3
Madrigal Ne Zamandır Sendeyim Hypers
4
Tuğba Yurt Benim O Dmc
5
Buray Alaz Alaz Goma & Wasp Ent.