RÖPORTAJLAR

Sinan Akçıl
Sinan Akçıl

'Güzel Şeyler' Adlı Maxi Single Çalışmasını Müzikseverlerle Buluşturan Sinan Akçıl İle Çok Özel Bir Röportaj Gerçekleştirdik.

11.06.2018

'GÜZEL ŞEYLER' ADLI MAXI SINGLE INIZ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU. KAÇ ŞARKI VAR?

'Demesinler' ve 'Seni Böyle Sevmedile'r adlı iki şarkı var maxi single da. İlk klibimi 'Demesinler'e çektim. Sözleri bana, müziği Zülfi Badalov'a, düzenlemesi de Tarık İster'e ait.

'DEMESİNLER' NASIL BİR ŞARKI OLDU?

Şarkı, bütün aşkların bittiğini ve bunlar hakkında insanların kötü şeyler söylediğini anlatıyor. Ama şarkıda öyle bir çağrı yapıyorum ki; "dön gel ki kötü şeyler söylemesinler, güzel şeyler söylesin herkes" diyorum. 'Demesinler'de gerçek bir hikayeyi anlattım.

MELDA İLE DE DÜET YAPTINIZ. MELDA BU PROJEYE NASIL DAHİL OLDU?

Aslında düet değil vokal için gelmişti ama o kadar güzel söyledi ki bu şarkıda olmasını istedim ve oldu da. Onun da ilk deneyimi oldu. Bazı büyük konserlerimde benimle sahneye çıktı ve yirmi otuz bin kişinin karşısında inanılmaz mutlu oldu ve heyecanlandı. Çok keyifli performanslar yaptık birlikte. Melda'ya da buradan teşekkür ediyorum bu ilk deneyimini benimle paylaştığı için.

VIDEO KLIBİN HİKAYESİNİ ANLATIR MISINIZ BİZE?

Buna video değil film diyebilirim aslında. Murat Joker film gibi çekti. 3 gün çalıştık ama çok da çalışma gibi değildi. Hepimiz kalbimizi koyduk. Klipte bildiğiniz üzere tutuklanıyorum. Çünkü sevdiğim kadın için bir suç işliyorum. Basit bir suç ama Türk polisi anında cevabı veriyor. Gerçek bir gözaltına alınma sahnesi çektik. Kafamı arabalara çarpa çarpa tutukladılar beni. Kestik diyene kadar canım acıdı ama çok güzel bir klip çekti Murat bize. Oyuncu Bihter Devdul eşlik etti. Bihter'e de buradan teşekkür ediyorum muhteşem rahatlattı beni.

GERÇEKTEN KISA FİLM TADINDA… HİKAYEYE KİM KARAR VERDİ?

Hikaye Murat'ın şarkıyı günlerce dinleyip aşk yaşamasından sonra ortaya çıktı. Bu fikirleri kendisi buldu. Ve hepsini bana anlattığı gibi birebir çekti. Bu da çok önemli bir detaydı. Sonuç olarak güzel bir iş ortaya çıktı.

'SENİ BÖYLE SEVMEDİLER' E KLİP GELECEK Mİ?

'Seni Böyle Sevmediler' de ikinci klip şarkım olacak. Bu klipte de ilk kez PowerTürk için söyleyeyim ki bir yüzbaşıyı canlandıracağım. Bunun için Jandarma Genel Komutanlığı'ndan bütün özel izinler alındı ve gerçek bir kışlada, gerçek bir yüzbaşıyı canlandıracağım. Ve bu şarkıda da kimsenin sahip olamayacağı kadar kuvvetli bir aşkı anlatıyorum. 

PEKİ NE ZAMAN EKRANLARDA İZLEMEYE BAŞLAYACAĞIZ?

Hedefimiz ya bayramda, ya da 25 Haziranda klibi yayınlamak. Çok heyecanlı bir proje benim için. Asıl bu albümün hiti olduğuna inandığım şarkıma çok özel bir klip gelecek. Ona da PowerTürk TV ekranlarında şahit olacaksınız.

EMİNİM Kİ YAZIN GELMESİYLE ARTIK KONSERLER DE HIZ KAZANMIŞTIR?

Bu bahara çok güzel konserlerle başladık. Mart ve Nisan aylarında yaklaşık yüz bin kişiye ulaştık. Pamukkale Üniversitesi, Antalya, Bilecik, Kahramanmaraş, İstanbul ve Adana gibi şehirlerde inanılmaz güzel konserler yaptık. Ramazan ortasından itibaren Kıbrıs'la başlayıp, Bodrum, Çeşme, Antalya, İskenderun gibi birçok şehre geleceğim. Zaten hedefimiz yaz sonuna kadar beş yüz bin kişiye ulaşabilmek. Geçen yaz bunu üç yüz elli bin kişi ile sınırlandırmıştık. Bütün bu tarihleri www.sinanakcil.net 'den ve sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

SON OLARAK SİZİ SEVENLERE NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Parolamız çok belli. Bir gün mutlaka senin de şehrinde el ele, göz göze, çığlık çığlığa olmak üzere. Görüşürüz.

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music