RÖPORTAJLAR

Tuğba Özerk
Tuğba Özerk

Türk Pop Müziğinin sevilen bestecisi ve güçlü yorumcusu Tuğba Özerk, "Aklımda Sen Varsın", "Acı Hatıralar" ve "Gidesim Geldi", slow üçlemesine bir yenisini daha ekledi. Tuğba Özerk ile yeni şarkısı 'Hergele'yi konuşmak üzere bir aradaydık.

26.01.2020

YEPYENİ ŞARKINIZ 'HERGELE' KISA BİR SÜRE ÖNCE MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU.  BU PROJEDE KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

'Hergele'nin söz ve müziği Murat Güneş'e, aranjesi son dönemin yıldızı parlayan genç aranjörlerinden sevgili Ufuk Kevser'e ait. Ekibimle beraber şarkıyı dinlediğimizde gerçekten şarkıyı çok severek hemen yapmak istediğimizi düşündük. Aslında benim yazdığım şarkılar vardı,  başka parçalarda vardı fakat biraz da mevsim itibariyle zannedersem bu hemen öne geçti. Çok keyifli bir çalışma oldu, çok da mutluyuz.

BU KEZ SİZİN TARZINIZIN DIŞINDA BİR SOUND İLE DİNLEYİCİNİN KARŞISINA ÇIKTINIZ…

Evet sound olarak daha farklı bir şeyler denedik. O yüzden Ufuk'la çalışmayı düşündük zaten. Klasik bir slow parça olmasından ziyade biraz daha yeni nesle hitap eden bir yürüyüşü var altyapılarında. Bunun için de beraber çok çabaladık aslına bakarsanız. Çünkü hem ben olmalıydı, hem de yeni olmalıydı. Dolayısıyla ikisini beraber yakalamayı amaç edindik. Yakaladığımız da düşünüyorum.

BİRAZ DA VIDEO KLİPTEN KONUŞALIM. NASIL BİR KLİP ÇEKTİNİZ?

Klibimizi yine çok popüler ve sevilen bir yönetmen sevgili Mustafa Özen çekti. Benim çok eski bir arkadaşım, yollarımız daha önce kesişmişti fakat bir düet projede falan bir şeyler yapmıştık. Aslına bakarsanız şarkının hem alt yapısında hem modernliğine uyacak bir yönetmen olduğunu düşünüyordum. Yapımcım da aynı fikirde olunca birlikte Mustafa ile görüştük ve hemen ne yapacağımıza karar verdik. Bizim için çok zor olmadı, gerçekten keyifli oldu.

KOSTÜMLERİNİZ DE OLDUKÇA DİKKAT ÇEKİCİ…

Klipteki stil danışmanım Denizcan Kutlu, fotoğraflarımı da Güney Akçay çekti.  Çok iyi modacılardan, yeni genç tasarımcılardan çok popüler over size montlar, değişik şık renklerde popüler şeyler yaptık. Gerçekten ben de çok memnunum.

SIRADA NASIL BİR PROJE VAR?

Sırada çok güzel bir proje var. Onu da ilk defa buradan duyurayım o zaman. Ayşen ve Kemal Şimşekyay bestesi olacak bu sefer.  Çok farklı, kıpır kıpır çok eğlenceli bir şarkı. Hatta sevgili radyo iletişim danışmanım Habil Ceyhan ile galiba 'Lo lo lo' ruhu var bu şarkıda dedik. Modern çizgimiz bu şarkıdaa da devam edecek. Onu da baharda yayınlamayı planlıyoruz. 

TEŞEKKÜRLER…

Ben teşekkür ederim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Berkay İki Hece Avrupa Müzik
2
Yalın İstanbul Dmc
3
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
4
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
5
Feride Hilal Akın Tutku Dmc