RÖPORTAJLAR

Yılmaz Taner & Berke Yurdakul
Yılmaz Taner & Berke Yurdakul

Yılmaz Taner, 'Şahane' ve 'Kapılar' isimli teklilerinin ardından Berke Yurdakul ile ortak çalışması olan 'Rivayet'i yayınladı. İkili ile projelerini konuşmak üzere bir aradaydık…

16.06.2019

ÖNCELİKLE BU İKİLİ NASIL BİR ARAYA GELDİ?

Yılmaz Taner: Aslında şöyle bir şey Berke'nin günümüz modern sounduna uygun altyapılar hazırlaması benim ciddi şekilde ilgi ve dikkatimi çekti. Uzun yıllara dayanan bir dostumuz kardeşliğimiz var. The Dream şarkısından sonra özellikle mutlaka bir şey yapmalıyız dedim. Gerçekten doğru bir ekip ve doğru birliktelik olduğunu düşünüyorum. şarkı çıktığından beri de bizi dinleyenlerin güzel geri dönüşler var. Duygu olarak bizi tatmin ettiğini düşünüyorum.

BİZLERE YENİ ŞARKINIZ 'RİVAYET'İ ANLATIR MISINIZ?

Yılmaz Taner: Berke Yurdakul işin aranje kısmında olan değerli bir aranjör kardeşim. Sözü sevgili söz yazarımız Murat Güneş'e, müziği bana ait bir şarkı. Düzenlemesi de dediğim gibi sevgili Berke Yurdakul'a ait. Yaklaşık 5 -6 ay kadar zamanda şarkıyı tamamladık. Sevgili yönetmenimiz Murat Joker'in de klibimize olan desteğiyle şarkımız bu günlere kadar geldi.

ŞARKINIZA BİR DE VIDEO KLİP ÇEKTİNİZ. NASIL BİR KLİP OLDU?

Yılmaz Taner: Klibimiz Ata stüdyoları'nda çekildi. Maslak'ta Sevgili Murat Joker ve kıymetli ekibi ile çalıştık. 12 saat kadar sürdü. Aslında ilk planımız dış çekimlerle hikayesi olan bir klip yaratmaktı. Ama sonradan hava şartları, kar yağması, yağmur yağması, yani güneşi yakalayamadık. Toplantı yaptığımızda dedik ki bu bir ilaç imaj çalışması olsun, insanlar yüzümüzü görsün. Bu şarkıyı kim söylüyor, düzenlemeyi kim yaptı, kim bu adamlar dediklerinde alın size bu insanlar adlı bir çalışma oldu. Şu anda da zaten bütün platformlarda, PowerTürk TV ekranlarında ve radyolardayız. O yüzden de hem mutluyuz hem de gurur duyuyoruz.

ŞARKIYLA İLGİLİ GERİ DÖNÜŞLER NASIL?

Berke Yurdakul: Ben Instagram,  Facebook  ve YouTube yorumlarına hep bakıyorum. Dikkatlice bütün yorumları izliyorum, takip ediyorum. Bugüne kadar kötü bir yorum hiç görmedim. Bize destek veren herkese gerçekten çok çok teşekkür ederiz.

PEKİ SİZİ BAŞKA BİR PROJEDE YENİDEN BİR ARADA GÖRECEK MİYİZ?

Berke Yurdakul:  Sonra bir proje daha olabilir kesinlikle. Ama bu yaz boyunca Rivayet'e destek vermek istiyoruz. İlerleyen zamanlarda daha güzel şeyler olacak tabii ki.

TEŞEKKÜR EDERİZ.

Yılmaz Taner:Biz de PowerTürk ailesine çok teşekkür ediyoruz.

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
5
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers