RÖPORTAJLAR

Yirmi7
Yirmi7

'Muhtemelen Aşk' ile herkesin sevgisini kazanan Yirmi7, yeni single çalışması 'Papatya' yı müzikseverlerin beğenisine sundu. Grubunun solisti Okan Şarlı ile yepyeni şarkılarını konuştuk.

25.06.2018

'PAPATYA' ŞARKISININ HİKAYESİNİ BİZLERLE PAYLAŞIR MISINIZ?

'Papatya' orijinal olarak yarısı İngilizce, yarısı Türkçe olan şarkılarımızdan birisiydi. Aslında şarkıyı İngilizce olarak 2010 yılında yazmıştım. Fakat zaman içerisinde konserlerde çaldığımız zamanlardaki tepkilerden dolayı Türkçeye çevirmeye karar verdik ve bugünkü halini aldı diyebiliriz. Sözlerini Murat Başdoğan ile beraber, müziğini Özer Dönerkaya prodüktörlüğünde İstanbul'da gerçekleştirdik. 'Papatya' şarkısında eski Türk motiflerinin yanı sıra biraz da rock havası var. Biraz da yaz duygularını pekiştirmek istedik.

VIDEO KLIP ÇEKİMLERİNİ NERELERDE GERÇEKLEŞTİRDİNİZ?

'Papatya' şarkımızın klibini Devrin usta yönetmenliğinde Şile'de ve Ümraniye Film Platoları'nda gerçekleştirdik. Devrin Usta gerçekten çok çılgın ve enerjik bir insan. Bunu bir şekilde bizim enerjimizle birlikte kameraya yansıtmaya çalıştık.

NASIL BİR VIDEO KLİP ÇEKTİNİZ?

Çekimlerimizin birinci gününde öncelikle doğanın içinde olmak istedik çünkü 'Papatya' biraz doğayı anımsatan bir şarkı. Güzel bir model arkadaşımızla beraber hayalini kurduğumuz o güzel atmosferi, gökyüzünü, ağaçları, kuşları ve çiçekleri göstermek istedik. Bunu da başardığımızı düşünüyoruz. Klibimizin ikinci gününde de performans çekimleri yani grubumuzun çekimleri oldu. O da gerçekten çok keyifliydi. Ekibimiz çok enerji dolu ve heyecanlıydı.

YENİ ŞARKILAR İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI MI?

'Papatya' şarkısının her şeyi biter bitmez yeni şarkı için hazırlıklara başladık. Ama şu an elimizde o kadar çok seçenek var ki bunlardan 4-5 taneye indirebildik. Ekibimizle beraber toplanıp gelecek olan şarkı için hazırlıklara önümüzdeki hafta başlayacağız. Taze taze güzel bir koşturma ve heyecan var.

SİZİNLE İLGİLİ GELİŞMELERİ NERELERDEN TAKİP EDEBİLİRİZ?

Bizimle ilgili gelişmelere Instagram, Twitter ve Facebook'tan "grupyirmi7" yazarak ulaşabilirsiniz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music